Obránce Spálovský opouští Opavu, nově bude hrát ve Švédsku

Foto: Vlastimil Malina, vasilm.rajce.idnes.cz

6. listopadu 2020, 11:59

Ondřej Mach

Druhá liga je aktuálně pozastavena a nikdo neví, kdy by se znovu mohla rozběhnout. Možná i z toho důvodu v Opavě končí Adam Spálovský (na snímku zcela vlevo), jednadvacetiletý obránce zamíří do Švédska.

Aplikace Tipsport extraligy

Slezan o tom informoval na svých webových stránkách, Spálovský si vyzkouší čtvrtou nejvyšší švédskou soutěž za Hofors HC. 

„Byl u nás víceméně na dobré slovo, neměl ani podepsanou smlouvu a věděli jsme, že může kdykoliv odejít. O nějaké překvapení se pro nás tedy nejedná,“ říká pro web hcslezan.cz trenér Aleš Tomášek.

Rodák z Kroměříže stihl v opavském dresu před přerušením ročníku pět utkání, v nichž zaznamenal dvě asistence. Opavě aktuálně v tabulce východní skupiny patří šestá příčka, na kontě má jedinou výhru a čtyři porážky. 

Spálovský první hokejové kroky udělal v Přerově, kromě toho prošel i mládeží Havířova, Vsetína nebo Olomouce. Do dospělého hokeje poprvé nakoukl v sezoně 2018/19, tehdy nastupoval za druholigovou Orlovou. 

„Byl u nás víceméně na dobré slovo, neměl ani podepsanou smlouvu a věděli jsme, že může kdykoliv odejít.“

Následující rok začal v Hodoníně, odkud se po pár zápasech přesunul do Žďáru nad Sázavou. V dresu Plamenů se mu dařilo, ve 32 duelech vstřelil čtyři branky a přidal deset asistencí. 

Letos v létě se pokoušel probojovat do kádru postoupivšího Šumperka, za Draky odehrál i několik přípravných střetnutí. Jenže trenéra Sobotku nepřesvědčil a vrátil se tak do druhé ligy. 

Trenér Tomášek se na webu Slezan vyjádřil také k restartu třetí nejvyšší soutěže. 

„Testy jsou finančně náročné, druhá liga asi bude v rámci rozvolňování až někde na třetí koleji.“

„Rád bych měl nějaké informace, ale zatím se ještě ani v první lize neví, co bude. Testy jsou finančně náročné, druhá liga asi bude v rámci rozvolňování až někde na třetí koleji. Vůbec nedovedu odhadnout, kdy by se mohlo hrát,“ hlásí opavský kouč. 

V ostrém zápase se jeho svěřenci naposledy objevili 10. října, kdy venku nestačili na silné Znojmo v poměru 4:6. 

Foto: hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz