Obránce Šmach se vrací na Slovensko, bude hrát za Nové Zámky

Foto: gazettesports.fr

23. srpna 10:04

Václav Jáchim

Zkušený obránce Ondřej Šmach se po dvou letech vrací do slovenské nejvyšší soutěže, někdejší juniorský reprezentant posílil Nové Zámky. K týmu se připojil ve čtvrtek, klub o tom informuje na svém webu.

HokejkaSHOPvanoce

Třiatřicetiletý rodák z Hodonína hrál u našich východních sousedů v minulosti za Skalici, Banskou Bystrici nebo Košice, tam se rozloučil po sezoně 2016-17. Poté Šmach odešel do Francie, nastupoval za Amiens, v průběhu uplynulého ročníku zamířil také do Austrálie a v barvách týmu Newcastle Northstars okusil tamní AIHL.

Teď je Šmach zpátky. Na nový ročník trénoval individuálně, po dohodě s vedením Nových Zámků zahájil ve čtvrtek společné tréninky s novým zaměstnavatelem. Bronzový medailista z MS dvacetiletých 2005 a také ze šampionátu osmnáctek 2003 touží navázat na dřívější angažmá ve slovenských klubech. Na jaře 2016 slavil s Banskou Bystricou zisk stříbrných extraligových medailí.

Šmach má bohatou hokejovou minulost také v našich soutěžích. Odchovanec hodonínského hokeje prožil premiéru v extralize dospělých během sezony 2004-05, tehdy v dresu Znojma. Později nastupoval také za Vsetín a dlouho za Kladno, v první lize pomáhal Kometě, Olomouci, Berounu,  Mladé Boleslavi nebo Ústí nad Labem.

Další kapitolou kariéry konstruktivního beka budou Nové Zámky, kde Šmach rozšíří enklávu českých hokejistů. V kádru trenéra Milana Jančušky jsou i další našinci Marek Drtina, Filip Bajtek, Tomáš Urban, Tomáš Pospíšil, Radim Hruška a Juraj Jurík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz