Obránce Šidlík po dvou letech opouští Jihlavu. Má namířeno do Vítkovic

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

23. července 2018, 15:06

Václav Jáchim

Hokejisté Vítkovic zahájili druhý týden společných tréninků na ledě, co nevidět jejich kádr doplní nový obránce. Z jihlavské Dukly se bude stěhovat Petr Šidlík, který dosud oblékal dres Jihlavy. Dukla změnu uvedla na sociálních sítích, následně ji potvrdil i vítkovický klub.

HokejkaTV

Když Vítkovičtí minulou středu zahajovali společnou přípravu mezi mantinely, hlavní trenér a generální manažer Jakub Petr naznačil příchod progresivního beka. "Je to ve finální fázi," řekl tehdy. Nyní už je jasno.

Někdejší juniorský reprezentant se s Duklou loučí po dvou sezonách, čtyřiadvacetiletý jihlavský odchovanec hrál předtím za Karlovy Vary a Chomutov. Tři roky také strávil v kanadském juniorském týmu Victoriaville Tigres. V minulém ročníku sehrál Šidlík za Jihlavu 49 extraligových utkání, vstřelil gól a přidal nahrávek.

Nyní míří do Vítkovic, čímž mimo jiné napodobí jiného nedávného beka Jihlavy. Už dřív se s vedením klubu dohodl na spolupráci švédský obránce Eric de la Rose.

"Příchod Petra Šidlíka je reakcí na odchod Lukáše Kloka, kterému jsme dali svolení s odchodem do KHL. I když bylo třeba jednat rychle, nejde o žádný přestup šitý horkou jehlou. Petra Šidlíka jsme měli v hledáčku delší dobu a o jeho angažování jsme uvažovali už dříve – vzhledem k jeho věku, schopnostem, také nemalým zkušenostem. Zapadá do naší klubové koncepce,“ uvedl Petr pro vítkovický web.

Šidlíka zdobí poctivá defenzivní hra, předvídavost, odolnost v osobních soubojích. Na mistrovství světa dvacítek 2014 dělal kapitána českého výběru, na stejném turnaji startoval i v roce 2013. Dvakrát si zahrál šampionát osmnáctek.

Vítkovice daly během letní přípravy najevo, že se rozhlížejí po případných posilách do defenzivy. Šidlík představy splňuje, s týmem navíc na zkoušku trénuje Tomáš Černý. Bývalý hokejista Opavy strávil předchozí ročník ve Slovanu Bratislava, kde okusil ruskou Kontinentální ligu.

Přípravná utkání HC VÍTKOVICE RIDERA

31.07. 18:00 AZ RESIDOMO Havířov – HC VÍTKOVICE RIDERA
07.08. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Slovan Bratislava
08.08. 18:00 VHK ROBE Vsetín – HC VÍTKOVICE RIDERA
14.08. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec
15.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA
17.08. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Soči
23.08. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC RT TORAX Poruba 2011
31.08. 19:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – DVTK Jedvesmedvék Miškovec (Tatranský pohár v Popradu)
01.09. 19:00 HK Poprad – HC VÍTKOVICE RIDERA (Tatranský pohár v Popradu)
02.09. ??:?? Utkání o umístění (Tatranský pohár v Popradu)
07.09. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín

Příchody do HC VÍTKOVICE RIDERA

Jan Schleiss (Plzeň)
Erik de la Rose (Jihlava)
Jaromír Pytlík (Žďár nad Sázavou)
Petr Šidlík (Jihlava)

Odchody z HC VÍTKOVICE RIDERA

Petr Kolouch (Olomouc)
Karol Sloboda (Banská Bystrica)
Milan Bartovič (Trenčín)
Lukáš Klok (Slovan Bratislava)
Patrik Urbanec (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz