Obránce Polášek v KHL mění dres, z Novosibirsku se stěhuje do Soči

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

8. října 2017, 8:51

Adam Bagar

Zadák Adam Polášek překvapivě v Kontinentální lize změnil dres. Z Novosibirsku se stěhuje do Soči, kde bude jediným Čechem v týmu. Šestadvacetiletý reprezentant působí v KHL už druhým rokem, po sezoně 2015-16 zamířil do Sibiru z pražské Sparty.

Nový fanshop

Polášek ve své premiérové sezoně v KHL zaznamenal skvělých 28 bodů v 60 zápasech, když k šesti brankám přidal 22 nahrávek a byl desátým nejproduktivnějším bekem soutěže.

V aktuálním ročníku sehrál za Novosibirsk jedenáct střetnutí, nasbíral v nich dva body za gól a asistenci a jeden minusový bod. Další už ovšem na Sibiři nepřidá, stěhuje se k moři.

Šestadvacetiletý bek přestupuje z Novosibirsku do Soči, ve kterém nepůsobí žádný jiný Čech. Debutovat by v dresu nového klubu mohl v pondělí na půdě bratislavského Slovanu.

Foto: hcsibir.ru

Vítkovickému odchovanci se minulá sezona vydařila také v reprezentaci, za kterou odehrál 13 duelů. Zapsal v nich šest bodů za dva góly a šest asistencí, na MS se ale neprobojoval.

Poláška v NHL draftoval Vancouver, ten si jej vybral před sedmi lety v pátém kole. Do NHL se ale nedostal, na kontě má jen 72 startů v nižší AHL za Chicago Wolves a Utica Comets.

V sezoně 2013-14 už působil spíš v ECHL a proto na konci prosince zamířil do pražské Sparty. V elitní tuzemské soutěži si připsal ve 154 zápasech 87 bodů za 27 branek a 60 nahrávek.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz