Obránce Černý je zpátky v Přerově. Byla to priorita, hlásí Hanák

Foto: hokejprerov.cz

Prvoligový Přerov může po Jiřím Krislovi počítat s dalším zkušeným bekem. Do klubu se vrací Robert Černý, Zubři jeho návrat potvrdili na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

„Po odchodu Mikyho Zbořila byl pro nás návrat Roberta prioritou. Přerovské prostředí dobře zná a trenéři přesně vědí, co od něj mohou čekat," tvrdí sportovní manažer Pavel Hanák. 

„Navíc, působením v extralize se ještě posunul. Věříme, že pro nás bude velkou posilou," doufá Hanák.

Pětadvacetiletý Černý od prosince 2019 nastupoval převážně za extraligové Vítkovice, čas od času se ale vrátil o patro níž a vypomáhal právě Zubrům. 

Loni za Rideru mezi elitou odehrál 32 duelů a zapsal čtyři body za gól a tři asistence. V dresu Hanáků zvládl sedm utkání a do statistik si připsal pět nahrávek. 

„Věříme, že pro nás bude velkou posilou."

Rodák z Kadaně v dorosteneckých a juniorských letech působil v Chomutově, první zkušenosti mezi dospělými sbíral za Trhače v první lize. 

Do prvního týmu Pirátů se nikdy výrazněji neprosadil. Později si Černého vyhlédl Přerov, kde z individuálního pohledu zažil svou nejlepší sezonu. 

Během ročníku 2018/19 nasbíral sedmnáct bodů za tři trefy do černého a čtrnáct nahrávek. Teď je zpět na místě činu.

„Zvolil jsem Přerov, kde jsem už hrál a kde se cítím dobře."

„Hned jak jsme vypadli s Vítkovicemi, dorazil jsem do Přerova podívat se na play off. S Pavlem Hanákem jsme mluvili o mé další sezoně. Měl jsem i pár jiných nabídek, ale ve finále nebylo o čem přemýšlet," povídá pro hokejprerov.cz.

„Zvolil jsem Přerov, kde jsem už hrál a kde se cítím dobře. Klub je mi velmi blízký, všechny v něm znám. Vždycky jsem tu byl spokojený," dodává Černý k návratu do klubu, ze kterého se před dvěma lety odrazil k angažmá v extralize. 

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz