Nutná francouzština? Zadina by s tím neměl problém

9. června 13:00

David Zlomek

Českému talentu Filipu Zadinovi se v letošním draftu předpokládá umístění v první pětce. Osmnáctileté křídlo, které v letošní sezoně – své první zaoceánské – uchvátilo juniorskou QMJHL 82 body v 57 zápasech, se tak může těšit na pořádnou dávku pozornosti. Není však ještě jasné to, který tým si ho vybere. A tak s novináři probral nejpravděpodobnější scénáře.

Plekanec Chance liga

První místo se předpokládá obránci Rasmusi Dahlinovi, toho by neměl ohrozit nikdo. Potom ale následují tři útočníci, kteří se můžou libovolně prohazovat. Jde právě o Zadinu, dále pak Svěčnikova a Tkachuka. 

Kdybychom se řídili většinou expertů a tipů, z druhého místa by šel Svěčnikov. To by znamenalo, že na Zadinu by zbyl Montreal, nebo Ottawa. V obou městech se mluví jak anglicky, tak francouzsky, takže alespoň mírná znalost druhého z jazyků by byla nutná. S učením by Filip neměl problém.

„Francouzsky neumím ani slovo. Vlastně jo. Je m’appelle Filip. To je všechno. Merci,“ říkal novinářům v pondělí. „Pokud bych skončil v některém z těchto dvou týmů, francouzsky bych se rozhodně naučil.“

Skauti charakterizují Zadinu jako rozeného střelce s obrovským citem pro zakončení. Jinými slovy, křídlo, které je hladové po gólech. Přesně ten typ, který by měli Canadiens a Senators zvážit.

„Bylo by super zahrát si s Martinem Nečasem. Ale to už není na mně.“

„Montreal, Ottawa… obojí by bylo skvělé,“ nechal se slyšet. „Jsou to pěkná města, Montreal znám velmi dobře, byl jsem tam mockrát a zvlášť fanoušci jsou úžasní. Ale myslím, že Habs chtějí spíš centra nebo obránce. Ottawa je zase hlavní město Kanady, moc by to pro mě znamenalo, kdybych tam hrál.“

A kdyby náhodou poskočil na druhé místo, které vlastní Carolina Hurricanes? „Carolinu znám poměrně dost, protože odtud znám Martina Nečase. Bylo by super zahrát si s ním. Ale to už není na mně,“ pokrčil rameny.

Favoritem na druhé místo je však Andrej Svěčnikov. Poté Zadina a Tkachuk. Je to opravdu nabité, o tyto tři křídla je obrovský zájem, opravdu těžko odhadovat, kdo kam půjde. 

„Já a Andrej jsme hráli v CHL, zatímco Brady na univerzitě, takže je těžké nás srovnávat. Pro nás samotné bude překvapením, jaké týmy si nás vyberou," říká Zadina.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz