Nuly jsou mi ukradené. Výhru jsme dlužili lidem i sobě, hlásí Mazanec

Foto: CHL / Werner Krainbucher

(GRAZ, od našeho zpravodaje) Šestnáct sekund mu chybělo k prvnímu čistému kontu v hradeckém dresu. Marek Mazanec nakonec nulu nevychytal, ale s Mountfieldem slavil v Grazu před fantastickými fanoušky důležité vítězství 2:1, které ho v Lize mistrů posunulo na postupovou pozici!

HokejkaTV

Který dojem ve vás převládá? Ten ze stovek fanoušků, důležité výhry, nebo ztraceného čistého konta?
Rozhodně dobrý pocit z výhry, protože jsme ji potřebovali. Měli jsme tři porážky za sebou, takže jsme to dlužili lidem i sobě. Jako tým jsme nesmírně rádi, vedení je asi taky velmi rádo, že jsme tady udělali body.

Říkali jste si, že musíte odčinit zápasy z extraligy, kde to nebylo ono?
Bylo dobře, že jsme další zápas hráli takhle rychle, abychom se zbytečně v hlavách nepatlali s těmi prohrami a měli šanci se odrazit a znova nastartovat. To se nám povedlo. Myslím si, že výkon byl dobrý od všech, a musíme na tom stavět v lize.

„Já nejsem gólman, co má nuly. Já mám snad víc nahrávek na gól než nul.“

Klíčem bylo, že jste od první třetiny vedli.
To určitě vždycky pomůže. Měli jsme trochu štěstí, že neuznali ten gól, to byla sporná situace. Kluci ale hráli dobře. Měli jsme zase nějaké výpadky, jako máme vždycky. Pořád si to říkáme dokola, zase jsme ztráceli puky, ale naštěstí nám to tam tentokrát nenapadalo a potom už jsme udrželi stabilnější výkon. Odhazovali jsme puky po mantinelech, abychom to zbytečně nekazili u nás v pásmu.

Zmínil jste neuznaný gól za stavu 1:0. Jak jste tu situaci viděl?
Za mě byl ten gól asi úplně regulérní, ale těžko říct, co bylo vidět na videu. Jak se to stalo rychle, tak jsem úplně neviděl, co se stalo. Já jsem píchnul do puku, ono mě to přelétlo. Promáchl jsem to rukou, zapadlo to do brány, ještě v tu samou dobu do měl zajel nějaký hráč a posunula se brána. Těžko říct, proč to neuznali. Jestli kvůli nedovolenému bránění na gólmana, nebo posunuté bráně.

Foto: CHL / Werner Krainbucher

Graz se potom sice docela držel na puku, ale střely jste mu blokovali a moc velkých šancí neměl, že?
Úplně velké šance neměli, podle mě byli akorát nebezpeční v tom, že jsme jejich bekům dávali hrozně prostoru na modrých čarách. Oni sjížděli dolů a prali to tam jak na střelnici. To by se nám taky nemělo stávat, měli bychom to nějak řešit, abychom je nenechali najíždět k nám do předbrankového prostoru.

Jak moc jste myslel na nulu?
Vůbec. Já chtěl hlavně vyhrát a chtěl jsem, abychom to umlátili rukama, nohama, zubama, čímkoli. To se nepovedlo. Úplně nevím, co se stalo, ale v takové situaci pár vteřin před koncem za stavu 2:0 ty puky musíme prostě sníst, nebo je někam vyhodit… Nevím.

Ani vás nenapadlo, že jste v Hradci ještě nulu nevychytal a teď už ta první visela na vlásku?
Mně jsou nuly docela ukradené. Já nejsem gólman, co má nuly. Já mám snad víc nahrávek na gól než nul. Jsem hlavně rád vždycky, když se vyhraje.

„Většinou jde na nás třeba osmnáct střel za zápas, z toho je třináct gólovek. Musím najít nějakou cestu, jak aspoň pár střel pochytat.“

Ale potřeboval jste nějaký zápas, kdy dostanete málo gólů, abyste odčinil ty minulé, ne?
Nevím, jestli odčinil, ale už jenom pro sebe, pro svou hlavu, něco chytit. S jedním gólem jsem spokojený, příště zase půjdu do zápasu s čistější hlavou.

Vnímáte tlak za to, že dostáváte hodně gólů a procenta nemáte dobrá?
Vyplývá to z naší hry. Prostě tlačíme, tlačíme, a jediné, co dovolujeme soupeřům, jsou tutové šance z toho, že nám někdy ujedou. Nedostanu v zápase jedinou střelu zadarmo. Většinou jde na nás třeba osmnáct střel za zápas, z toho je třináct gólovek: Dva na jednoho, sami ujedou, někdo vyplave před bránou… A jiné střely na nás nejdou, abych si ty statistiky mohl vylepšit.

Tak nezkusíte spoluhráčům říct, aby na vás pouštěli víc střel?
(směje se) K tomu prostě nejde nic dodat. To je hokej, který se tady hraje. Musím najít nějakou cestu, jak aspoň pár střel pochytat.

„Ve druhé třetině, kdy jsem měl fanoušky za zády, jsem trošku cítil alkohol.“

A co ti fanoušci?
Neskuteční. Neskuteční. Fakt klobouk dolů před nimi, že jich tolik jede. Přijede pět šest stovek, obětují ten den, nebo vlastně dva, protože ve středu budou asi taky nepoužitelní (usmívá se). Klobouk dolů. Udělali tady neskutečnou atmosféru a i ty choreografie měli neskutečné.

Chytalo se vám lépe, když jste je měl ve druhé třetině za zády, nebo v první a třetí, když jste na ně viděl?
V té druhé třetině, kdy jsem je měl za zády, jsem trošku cítil alkohol (směje se). Ale chytalo se mi dobře celý zápas, protože byli slyšet celou halou.

Jak se vám celý výjezd líbil? Všichni jste jeli spolu jedním vlakem, bylo to hodně speciální.
Je to hezké, mělo to svoje kouzlo. Fanoušci s námi, my ve vlaku… Úžasné. Jídlo dobré, organizace dobrá, zimák pěkný. Takže pěkný výjezd.

Foto: CHL / Werner Krainbucher

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz