Nový vůdce Zlína? „C“ dostal Žižka. Kdo další v TELH změnil kapitána?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

11. srpna 2018, 11:11

David Jahoda

Když se útočník Ondřej Veselý rozhodl ukončit kariéru, bylo jasné, že Zlín bude muset mít nového kapitána. V historickém pořadí už sedmadvacátého.

Nový fanshop

Žezlo po zkušeném forvardovi převzal Tomáš Žižka, osmatřicetiletý bek, který dres Beranů obleče celkově v deváté sezoně. Ve Zlíně působil na startu své kariéry mezi dospělými, nyní načne v Baťově městě pátou sezonu v řadě.

„Nemohl jsem to odmítnout, je to tady tradice. Pro mě je to závazek, ale má role se nemění, ty máme v mužstvu jasně dané. Nahlas jsem někdy mluvil i dříve z pozice asistenta,“ prohlásil Žižka na klubovém webu Beranů.

Zlín ale zdaleka není v extralize jediným týmem, který bude mít v nadcházející sezoně nového kapitána.

Mountfield HK

Stejná situace jako Berany potkala královéhradecký Mountfield. Kapitán Jaroslav Bednář ukončil kariéru a přesunul se do role sportovního manažera klubu. Kdo převezme vůdcovskou roli po něm, zatím není jisté. Žhavým kandidátem však je útočník Petr Koukal, z jehož pohledu by to bylo víc než zajímavé. V minulosti totiž dělal kapitána Pardubicím, hlavnímu rivalovi Hradce Králové.

HC Sparta Praha

O tom, jestli bude kariéra Jaroslava Hlinky, který plnil roli kapitána v pražském celku v posledních dvou sezonách, pokračovat, stále není jasno. Každopádně to nebude v dresu Sparty, to už jisté je. Kdo po něm kapitánské „céčko“ převezme, je ale zatím otázkou. V prvním přípravném duelu kapitánoval týmu z hlavního města Robert Říčka, ve druhém Richard Jarůšek.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

HC Škoda Plzeň

V Plzni je okolo kapitánské role podobná situace jako na Spartě. I když obránce Petr Kadlec oficiálně konec kariéry ještě nepotvrdil, na západě Čech už nadále působit nebude. „Ondra Kratěna už kapitána dělat nechce, ale v kabině je Guli (Milan Gulaš). To je pro mě volba číslo jedna,“ uvedl pro iDnes.cz Ladislav Čihák, který u Škodovky povýšil na hlavního kouče. A příprava nasvědčuje tomu, že novým kapitánem Indiánů opravdu bude Gulaš. Ve dvou zápasech, do nichž nastoupil, měl „C“ na dresu.

Foto: hcskoda.cz

Piráti Chomutov

Po třech skvělých sezonách se útočník Michal Vondrka rozhodl pro změnu – zamířil do Mladé Boleslavi. Vladimír Růžička tak ukázal na jiného hráče, kterého vedl už v pražské Slavii. Novým kapitánem bude Marek Tomica. „Snažím se všechno řešit v klidu, ale výjimečně umím být i nasraný,“ řekl svérázně ke své nové úloze.

Foto: piratichomutov.cz

Pokud nedojde ke změnám, v dalších týmech budou kapitány tito hráči:

Bílí Tygři Liberec: Martin Ševc
BK Mladá Boleslav: Jan Hanzlík
HC Dynamo Pardubice: Tomáš Rolinek
HC Energie Karlovy Vary: Václav Skuhravý
HC Kometa Brno: Leoš Čermák
HC Oceláři Třinec: Lukáš Krajíček
HC Olomouc: Martin Vyrůbalík
HC VERVA Litvínov: Michal Trávníček
HC VÍTKOVICE RIDERA: Rostislav Olesz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz