Nový trend pískání? Jednou tak a jednou tak, stěžuje si Bičánek

Karlovarští hokejisté potvrdili, že se jim na domácím ledě daří, když porazili 2:1 královéhradecký Mountfield. První branku pátečního duelu 31. kola Tipsport extraligy ale vstřelili hosté a Energii nabudil až vyrovnávací gól obránce Radima Bičánka. O výhře domácího týmu poté rozhodl svou trefou David Hruška.

NHL 20

Více než čtyři tisícovky diváků v KV Areně viděly vyrovnaný duel, ve kterém nakonec Karlovarští zvítězili těsně 2:1. „Začátek nebyl z naší strany ideální. Všude jsme byli o krok později než soupeř. Než se nám zápas podařilo otočit, byl Hradec lepší. Pak už jsme měli převahu my. Na konci nás zase začali více napadat a byli nebezpeční, ale to se za stavu 2:1 dalo čekat. Naštěstí jsme to udrželi a získali 3 body," popisuje průběh střetnutí Radim Bičánek.

Úvod zápasu by pomalejší a vypadalo to, jako by se oba celky v prvních minutách na ledové ploše hledaly. „Po každé pauze je to znát. Týmy hodně trénují a nemají zápasové tempo, takže se to asi dá očekávat. Od druhé třetiny už ten zápas byl lepší.“

Všechny tři góly padly ve druhé periodě, která tedy rozhodla o osudu zápasu. „Oni nám vstřelili branku, ale bylo dobře, že se nám to podařilo otočit a že jsme to nemuseli dotahovat ve třetí třetině. Šli jsme do třetí části s vedením, sice jen jednobrankovým, ale podařilo se nám ho udržet, což je skvělé,“ pochvaluje si zkušený hokejista.

Energetikům se ve druhé třetině povedl vývoj zápasu obrátit, což se jim v letošní sezoně zas až tak často nedařilo. „Mohli jsme přidat i třetí gól a byl by klid. Pro naše sebevědomí je ale důležité, že jsme to ubránili. Dřív se nám tolik otáčet zápasy nedařilo, takže je to určitě pozitivní věc do dalších utkání,“ pokračuje karlovarský bek.

Třetí vzájemný duel letošní sezony byl celkem divoký, energetici obdrželi od rozhodčích hned deset menších trestů. „Je to nyní trend, že se takhle píská. Někdy mi přijde, že se to píská jednou tak a jednou tak, ale my se s tím musíme srovnat,“ říká Bičánek, který se sám v průběhu duelu několikrát dostal do šarvátek s protihráči. „Nijak mě to nevadí a nemám s tím problém, ale nevyhledávám to. Že bych si musel něco dokazovat, to ne,“ usmívá se hráč, který nosí v Karlových Varech na dresu číslo 32.

Tým trenéra Karla Mlejnka si v závěr utkání zbytečně zkomplikoval situaci, kdy hrál v šesti a nabídl Hradci Králové přesilovou hru. Mountfield to v poslední minutě zkusil v šesti proti čtyřem, vyrovnávací trefy ale nedosáhl. „Ze střídačky naskočil do hry někdo, kdo neměl, nevím kdo to byl. Ale stávat by se to nemělo, už jsme zápasů v závěrech utkání prohráli dost. Tentokrát jsme to naštěstí ubránili,“ oddechl si devětatřicetiletý bek.

Sestřih utkání Karlovy Vary – Hradec Králové

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz