Nový seriál: Marie Skalská o jídelníčku mladých sportovců

Na webu Pojď hrát hokej se s koncem uplynulé sezony rozjel další seriál videí, který bude pro hokejisty a jejich rodiče hodně přínosný. Věnuje se totiž stravování mladých sportovců.

Aplikace Tipsport extraligy

Lékařka, fitness instruktorka a lektorka Marie Skalská se během sezony zapojila do seminářů pro rodiče a trenéry, které se konaly napříč celou republikou. I na základě pozitivních ohlasů teď zahájila novou sérii instruktážních videí.

„Strava mladého sportovce je specifická, dítě není zmenšený dospělý. Má jiné potřeby i vzhledem velké fyzické aktivitě, některé složky potřebuje víc. Je také velmi důležité, co a kdy sní,“ říká Skalská v úvodu seriálu.

Základními složkami potravy jsou sacharidy, tuky a bílkoviny. Ve druhém díle se Marie Skalská podrobně věnuje sacharidům, které jsou obsažené zejména v přílohách, pečivu, ovoci či zelenině.

„Pokud vím, že bude mít moje dítě druhý den velkou zátěž, tak přidám hodně sacharidů už do večeře. To můžeme řešit tím, že dáváme větší porci těstovin nebo rýže. Díky tomu, že takto budujeme již dopředu glykogenové zásoby, má z čeho dítě brát při zápase i ve třetí třetině a není unavené a výkonnostně neodpadá,“ říká k plánování jídelníčku.

Připomeňte si i předešlé seriály na webu Pojď hrát hokej – přednášky Mariana Jelínka O výchově a sportování dětí a instruktážní videa Radka Hlavatého na téma Trénink mimo hokejové mantinely.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz