Nový ročník KHL: Start 1. září, moskevská exhibice a souboj v Davosu?

Foto: Twitterový profil KHL

5. července 18:26

Václav Jáchim

Představitelé KHL měli dnes oficiálně potvrdit přesný program příští sezony, z nejasných příčin byl ale záměr o týden odložen. Až 11. července se tedy fanoušci dozvědí, jak bude vypadat itinerář ročníku 2019-20. Jisté je, že soutěž zahájí 1. září, základní část skončí 27. února a každý tým v ní sehraje 62 utkání.

Nový fanshop

Podle deníku Sovětskij Sport budou v kalendáři znovu pauzy na akce Euro Hockey Tour, KHL se celkem třikrát odmlčí – vždy po dobu šesti dní. Rusové chtějí dát větší důraz na derby zápasy, kupříkladu vítězové letošního Gagarinova poháru CSKA Moskva (na snímku) a hráči Petrohradu by se měli v základní části utkat šestkrát. To samé zřejmě i Ufa s Kazaní.

Kontinentální ligu během letní pauzy opustil Slovan Bratislava, který napodobil loňský odchod Medveščaku Záhřeb. Liga původně plánovala omezení počtu účastníků podle dlouhodobého klíče, v závislosti na pořadí za poslední sezony. Nicméně ohrožené týmy jako Vladivostok, Chabarovsk nebo Čerepovec nadále pokračují. Všechny se shodou okolností budou během letních prázdnin připravovat v Česku, totéž platí u Spartaku Moskva, Jekatěrinburgu, Soči a Novosibirsku.

Play off má odstartovat 1. března. Zápasy prvního kola v konferencích budou rozděleny do různých dní tak, aby je mohlo sledovat co nejvíc příznivců. Ve druhém kole vyřazovacích bojů nedojde na rozdílný začátek utkání, protože kluby Západní i Východní konference by měly hrát souběžně.

Záměrem představitelů soutěže je pokračování akce KHL World Games. Loni se liga představila v rakouské Vídni či estonském Tallinnu, v příští sezoně by ji mohli vidět fanoušci ve Švýcarsku. Podle deníku Sovětskij Sport na půdě KHL připravují zápas Ufy s Kazaní v Davosu. Dějiště Spenglerova poháru už v prosinci 2010 hostilo duel mezi Petrohradem a Spartakem Moskva, hokejisté SKA tehdy vyhráli 5:1. Tradičního zimního turnaje se letos zúčastní Ufa.

Foto: khl.ru

Podle dalších spekulací by kazašský Barys Nur-Sultan (dřív Astana) mohl sehrát tři soutěžní bitvy v Almaty, kde před třemi lety vybudovali moderní halu pro 12 tisíc diváků. Soupeři Barysu dosud nejsou potvrzeni, jasné nejsou ani přesné termíny zápasů.

Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl ani tentokrát nenastoupí k soutěžnímu klání 7. září, klub a vedení KHL si připomenou už osmé výročí od leteckého neštěstí, při němž u Jaroslavle zahynuli všichni členové tehdejšího mužstva včetně českých mistrů světa Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka.

Už nějakou dobu je jasné, že 18. a 19. ledna 2020 proběhne další Utkání hvězd KHL. Dějiště zatím liga nepotvrdila, zmíněný list informuje, že by exhibice měla proběhnout v nové moskevské BTB Areně. Premiérou bude užší kluziště zámořských rozměrů. All-Star Game KHL se v Moskvě konalo zatím dvakrát, poprvé v roce 2008 na Rudém náměstí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz