Nový Jičín dohrával sezonu s patnácti hráči. Před kluky smekám, říká Haloda

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Hokejisté Nového Jičína dokáží hrát nepříjemný hokej, který nemají rádi soupeři ani diváci. To však rozhodně neplatilo o čtvrtfinálové sérii proti Vsetínu. Trenér Aleš Flašar naordinoval svým svěřencům jednoduchý styl hry, který patnáctka statečných perfektně dodržovala. Výsledkem bylo, že k vidění byl pěkný, oboustranně útočný hokej. Pokud Jičínským stačily síly, dokázali favorizovanému Vsetínu zle zatápět a pokud by jejich střelecká muška byla o něco lepší, série rozhodně nemusela skončit už po třech střetnutích.

Esport hokejová liga

Postup Vsetína byl ale přece jen zasloužený. Výborným bruslením a napadáním nutili jeho hráči soupeře k chybám, ale také ho dokázali unavit. Třetí třetiny všech tří zápasů tak vyzněly jednoznačně ve favoritův prospěch. 

Hráči Nového Jičína se po závěrečném duelu dočkali zaslouženého potlesku i od vsetínských fanoušků. „Musím před hráči smeknout, jak druhou polovinu sezony odehráli,“ shodli se jak trenér Flašar, tak i obránce Marek Haloda, který tu loňskou strávil právě ve Vsetíně.  

Marku, myslím, že jste zahráli lépe, než se od vašeho týmu očekávalo. Cítíte to také tak?
Druhý a třetí utkání bylo vyrovnané, i když jsme podlehli o tři góly. V obou se rozhodovalo v závěrečné třetině. Ve třetím zápase jsme dlouho drželi 0:1, ale nakonec jsme přece jenom dostali další dva góly. Myslím, že jsme v sezoně se Vsetínem sehráli dobré zápasy a dokonce jsme ho dvakrát porazili. Je to silný soupeř, má nabitý kádr. My jsme hráli skoro tři měsíce na patnáct lidí. Někdy jsme trénovali ve třinácti. Musím před kluky smeknout.

Bylo vidět, že jste ze sebe vydali opravdu všechno.
Ano, hráli jsme nadoraz. Nevynechali jsme jediný souboj. Rozhodně jsme nechtěli čtvrtfinále jenom odklouzat.

Jak jste čtvrtfinálovou sérii prožíval vy? Ve Vsetíně jste v minulosti působil.
Ano, znám tady všechny hráče, trenéry i vedení. Mocj sem se na čtvrtfinále těšil. Chtěl jsem Vsetín porazit, ale bohužel – nevyšlo to.

Myslím, že pokud byste nastoupili proti jinému soupeři, s výkonem, který jste předvedli, byste měli šanci na postup?
To je jenom kdyby. My jsme si na Vsetín věřili. Akorát jsme nedokázali dávat branky.

Ano, ve třetím zápase jste doslova urazili hokejového boha…
Neproměněný nájezd, Martin Kabeláč před prázdnou brankou… Stál jsem za ním a už jsem zvedal ruce nad hlavu… Měli jsme smůlu v celé sérii. Nám se to tam nikdy neodrazilo, na rozdíl od soupeře. Ale musím uznat, že oni za tím gólem opravdu šli.

Přestože Vsetín měl výborný pohyb, vy jste se z obrany několikrát ocitl na hrotu. Kde berete síly na takové výlety?
To vyplynulo ze hry. Jako bývalý útočník si rád vyjedu dopředu, když je to možné. Nějaké síly se vždycky nasbírají. Jsem přece ještě mladý a mám natrénováno, sil bych měl mít dost!

Jak vy osobně budete celou sezonu hodnotit?
Měl jsem jít na letní přípravu právě do Vsetína. Pak mi však zavolali ze Šumperku, ale čtyři dny před začátkem soutěže přišli dva obránci z Pardubic a pro mě nezůstalo místo. Všude už bylo plno, vůbec jsem nevěděl, co se mnou bude. Nakonec to vyšlo v Jičíně a jsem rád, že jsem tam mohl sezonu odehrát. Myslím, že jsem se posunul zase o něco dopředu.

V průběhu sezony kádr vašeho mužstva velmi zeštíhlel. Jaké byly důvody, že celá řada hráčů odešla?
Hráli za nás kluci z Třince, ale těm začalo play off. Ondru Kovařčíka si po měsíci stáhl Frýdek-Místek, bratry Kratochvílovy zase Přerov. Někteří kluci skončili z rodinných důvodů, Adam Uhlár odjel hrát do Španělska. Před Vánocemi nás bylo snad dvacet pět, v kabině jsme si neměli kde sednout. No a skončilo to úplně naopak.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz