Nový bojovník pro Plzeň. Na hostování přichází kmenový bek Sparty

Foto: hcskoda.cz

Zadní řady hokejistů Škody Plzeň potkaly výpadky, několik obránců je na marodce, vedení klubu proto reagovalo a přivedlo zkušeného bojovníka. Na měsíční hostování Západočechům vypomůže Tomáš Voráček, jinak kmenový hráč pražské Sparty.

HokejkaSHOPvanoce

Voráček za tým trenéra Kruppa nastupoval v loňské sezoně, hrál i v Mladé Boleslavi. Letos krátce kotvil v kádru Mountfieldu, který také trápila marodka defenzivních hokejistů. Odchovanec Poruby sehrál za Východočechy čtyři extraligové zápasy, po uplynutí doby dohodnuté spolupráce se Voráček rozloučil.

Nyní zamířil do Plzně, jak Škoda informuje na svém webu, jedná se o měsíční hostování. „Tomáš je zkušený bek a my věříme, že bude pro náš tým přínosem. Jeho příchod je přirozenou reakcí na fakt, že aktuálně mají trenéři k dispozici pouze šestici zdravých beků,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Voráček se dnes připojil k plzeňskému týmu a pod vedením trenéra Čiháka absolvoval první trénink. „Pokud všechno proběhne hladce, Tomáš by měl naskočit už do sobotního utkání na ledě Komety Brno," doplnil Vlasák.

Novic v kádru extraligové Plzně má za sebou několik tuzemských štací. Ostřílený zadák hrál za Vítkovice, Liberec, Mladou Boleslav a Spartu. Období 2007 až 2009 strávil v kanadském juniorském týmu prince Albert Raiders, větší část ročníku 2017-18 nastupoval za Slovan Bratislava.

Teď má před sebou působení v šestém extraligovém klubu. „Mám rád dohrávání soubojů a umím být důrazný v předbrankovém prostoru. Doufám, že se mi v Plzni bude dařit a budu týmu užitečný,“ řekl Voráček na webu Škody.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Kristian Kolář, Jaroslav Pavelka.

Obránci:
Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Bohumil Jank, Michal Houdek, Lukáš Kaňák, Michal Moravčík, Lukáš Pulpán, Tomáš Voráček,  Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Martin Heřman, Miroslav Indrák, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Jaroslav Kracík, Tomáš Mertl, Jan Matiášek, Vojtěch Němec, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, Petr Straka, Roman Vlach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz