Novotný po premiéře za Plzeň: Těžký start, ale jsem spokojený

Foto: hcskoda.cz

Jiří Novotný má za sebou premiéru v barvách Plzně. Západočeši v pátek večer nevídaně přejeli finský tým z Jyväskylä a ve skupině Ligy mistrů jsou stoprocentní, zkušený bojovník po dlouhé době odmakal těžkou šichtu. „Start to byl těžký, ale jsem spokojený," hlásí na stránkách Škody.

Plekanec Chance liga

Dlouho nebylo jasné, kde zakotví. Otazníky stále přetrvávají, protože mistr světa 2010 čeká na případnou nabídku ze zahraničí. Mluvilo se o Salcburku nebo o Ambri-Piottě, ve hře měl být německý Kolín nad Rýnem. Zatím nic neklaplo, odchovanec hokeje v Jindřichově Hradci tedy uzavřel měsíční kontrakt s Plzní.

Novotný podepsal smlouvu ve středu, další den s týmem odletěl do Finska, kde poté poprvé oblékl dres Škody. „Utkání jsem hrál po sedmi měsících, ale díky výborným spoluhráčům jsem to zvládl," kvituje.

Gulaš a Nedorost? Oba kluky znám. Věděl jsem, že si vyhovíme

Trenér Ladislav Čihák zařadil ostříleného reprezentanta do formace k dalším Jihočechům, Novotný vytvořil velmi zkušené trio s Milanem Gulašem a Václavem Nedorostem. „Neměli jsme čas se sehrávat, protože nebylo vlastně jasné, s kým nebo kdy budu hrát. Oba kluky znám a věděl jsem, že si vyhovíme. Guli je jeden z nejlepších hokejistů v české nejvyšší soutěži, ne-li ten vůbec nejlepší. A Venca je také totálně nadstandardní hráč. Snažil jsem se odvádět černou práci hlavně směrem dozadu a vyhrávat buly. Vypracovali jsme si tam pěkné akce, jen je škoda, že neskončily gólem," doplňuje.

V minulé sezoně nastupoval Novotný za Ladu Toljatti, ruskou KHL předtím válel v Čeljabinsku, Jaroslavli, pražském Lvu, Astaně a v Atlantu. Když k tomu připočteme dlouhou zámořskou anabázi a štace ve Washingtonu, Columbusu či v Buffalu, českou nejvyšší soutěž si vyzkoušel naposledy během sezony 2001-02.

Teď je Novotný blízko návratu, pokud se nestane něco nečekaného, vybruslí příští pátek v dresu Škody do zápasu proti Liberci. Tento víkend se ale Západočeši soustředí na Ligu mistrů, v základní skupině zatím jedou jako parní válec. Dvakrát přehráli obhájce titulu z Jyväskylä, Plzeň zdolala i švýcarské Lugano.

Páteční vítězství 6:2 Novotného nadchlo. „Napadalo nám to tam, hráli jsme dobře, i když bych neřekl, že jsme je hodně tlačili. Ale dokázali jsme proměnit naše vypracované šance. Především se nám povedl dobrý start, což bylo důležité, protože ve čtvrtek jsme kvůli cestování ani nebyli na ledě. Jsem mile překvapený, jak kvalitní kádr v Plzni je," oceňuje.

Hlavou jsem v Plzni. Všechno funguje na sto procent

Sám musel zabrat, duel měl vysoké tempo. Přitom až dosud Novotný jenom trénoval. „Začal jsem hodně zostra a už v první třetině jsem byl často na ledě, protože jsme hráli oslabení, přesilovky a já chodil také na některá buly v obranném pásmu. Měl jsem toho dost, pak se to však naštěstí rozjelo. Cítím na sobě, že se projevuje chybějící zápasová praxe, proto jsem ještě raději, že jsme vyhráli. A navíc takovým rozdílem!"

Dnes se Západočeši přesouvají do švýcarského Lugana. Z Helsinek letí do Milána, odtud pokračují autobusem do dějiště nedělní bitvy se silným švýcarským sokem. Duel vypukne až večer, od 19:45 hodin. Novotný přiznává, že ho momentálně zajímá jen hokejová Plzeň. Úvahy o případných zahraničních nabídkách neřeší. „Hlavou jsem v Plzni. Všechno funguje na sto procent, je tu výborná parta. Vůbec nemyslím na to, kde jinde bych měl být," uzavírá

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz