Novinky ze 2. ligy: Třetina zpátky v sestavě. Stříbrný pomohl Mostu

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Hned několik novinek oznámily v tomto období druholigové kluby. Na ty nejzajímavější mrkněte do následujícího článku.

Aplikace Tipsport extraligy

Velkou radost mají v Havlíčkově Brodě. Do úterního přípravného utkání proti Jihlavě zasáhl místní rutinér Miroslav Třetina. Čtyřicetiletý veterán se rozmýšlí, jestli v aktivní kariéře pokračovat. Vydal se totiž na dráhu trenéra, což půjde s rolí druholigového hokejisty skloubit obtížně.

Havlíčkobrodští však o Třetinu přijít nechtějí, a tak se snaží najít společný kompromis. Skutečnost, že hokejista, který si loni připsal 40 kanadských bodů, zasáhl do přípravného střetnutí proti Dukle, naznačuje, že se to daří.

Úplným novicem v dresu Bruslařů je jednadvacetiletý útočník Tomáš Urbanec. Odchovanec zlínského hokeje strávil posledních pět let v zámořské WSHL, před letošním ročníkem však zamířil do Jihlavy, kde s snaží vybojovat si stálé místo v kádru Dukly. Nyní to vypadá, že mladý útočník bude v rámci získání herní praxe vypomáhat také Havlíčkově Brodu.

Zajímavou akvizici představil rovněž Most. Dres ambiciózního druholigového účastníka oblékl v přípravném utkání s Chebem čtyřiadvacetiletý forvard Josef Stříbrný. Jde o mosteckého rodáka, který ale začínal s velkým hokejem v nedalekém Litvínově. S Chemiky také nakoukl do nejvyšší soutěže, v níž Stříbrný doposud absolvoval 26 zápasů (5+1).

Loni hrál Stříbrný za Sokolov, před pár týdny pak posílil Ústí nad Labem. Minimálně začátek sezony ale nakonec stráví v Mostě.

A další novinky ze 2. ligy?

Nového útočníka třeba zkouší v Písku – do kádru Jihočechů se snaží probojovat Martin Kosnar. Dvaadvacetiletý hokejista začínal s kariérou v Klatovech, největší otisk ale doposud zanechal ve Znojmě. S orlem na hrudi si vyzkoušel mezinárodní EBEL, kde také loni vstřelil svůj první gól.

Kromě toho se ukázal v Moravských Budějovicích, kde během minulé sezony nastřádal patnáct kanadských bodů během devatenácti zápasů. 

A ještě zmiňme zprávu z Hodonína, Kádr Drtičů může doplnit osmnáctiletý zadák Dominik Koubek, který loni nastupoval za havířovskou juniorku (33 zápasů, 1+9).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz