Novinky z WSM Ligy: Veselý a Nedbal v Třebíči, Mikliš do Prostějova

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Horáckou Slavii by mohli posílit hráči s extraligovými zkušenostmi: obránce Karel Nedbal a útočník Jan Veselý (na fotce). Na hostování do Prostějova přišel sparťanský mladík Ondřej Mikliš a k Litoměřicím se připojili další mládežničtí reprezentanti.

Plekanec Chance liga

Třebíč přivedla Veselého a Nedbala

V úterním zápase proti Šumperku nastoupily za Horáckou Slavii dvě nové tváře: pardubický obránce Karel Nedbal a hradecký útočník Jan Veselý. Oba jsou v Třebíči na zkoušce.

Jednadvacetiletý Nedbal odehrál v minulé extraligové sezoně 40 zápasů (1+3). O dva roky starší Veselý loni pendloval mezi Mountfieldem (11 utkání, 0+0) a Litoměřicemi (36 zápasů, 10+8). 

Nedbal první zápas za Třebíč nedohrál – po zákroku soupeře měl vyhozené rameno a byl odvezen do nemocnice. „Vyšetření potvrdilo pohmožděné kloubní pouzdro a doba léčení je odhadována na čtyři až šest týdnů. Léčení se nesmí zanedbat, aby nedošlo k trvalému poškození kloubního pouzdra. Karel teď absolvuje další vyšetření v Pardubicích a konzultace s klubovým lékařem Dynama Pardubice. V pondělí by se rád hlásil opět v Třebíči. Projevil velký zájem za Horáckou Slavii hrát," stojí na webu hstrebic.cz.

Na zkoušce v Horácké Slavii dále pokračuje olomoucký bek Lukáš Spurný.

Mikliš jde na hostování do Prostějova

Do nabité sparťanské obrany se nevešel, a tak bude Ondřej Mikliš hostovat ve WSM Lize. Jako novou posilu ho představil Prostějov.

Jednadvacetiletý obránce má za sebou dvě sezony v Litoměřicích a jednu v Benátkách nad Jizerou. Celkově už v první lize odehrál 133 zápasů (2+14).

Mikliš je bývalým mládežnickým reprezentantem – startoval například na mistrovství světa juniorů v roce 2016 a předtím se účastnil i světového šampionátu hráčů do osmnácti let. 

Do Litoměřic přicházejí Kantner, Jeřábek a Helt

Stadion posílí další mládežničtí reprezentanti: obránce Radek Jeřábek (Sparta) a útočníci Matyáš Kantner (Plzeň) s Filipem Heltem (Litvínov). 

Litoměřický kádr naopak opustili brankář Michal Chmel (Havlíčkův Brod), obránce Štěpán Havránek a útočník Jakub Kmošek (Dvůr Králové). Zpátky do juniorky pak zamířili litvínovští mladíci Jan Bečvář s Josefem Myšákem.

Nestrašil za Benátky

Benátky nad Jizerou by mohly získat novou posilu – na turnaji v Salcburku jim pomohl Viktor Nestrašil. Dvacetiletý útočník strávil loňskou sezonu ve finské juniorce a na dva zápasy nakoukl i do SM-liigy. Mladší bratr Andreje Nestrašila ve WSM Lize dosud odehrál jedenáct utkání za Slavii. 

Ústí nad Labem zúžilo kádr

Do sestavy Slovanu se neprobojovali obránci Jakub Loukota, Jan Hucek ani útočníci Kroni Musliu s Jiřím Uhlíkem (oba ale budou mít do Ústí střídavý start).

Haas v Porubě

Po odchodu z Havířova se zkušený útočník Marek Haas zapojil do přípravy s druholigovou Porubou.

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Škoda míří do Polska

Vladimír Škoda, který po sezoně skončil v Českých Budějovicích (69 zápasů, 18+9), by mohl zamířit do polské nejvyšší soutěže – třiatřicetiletý útočník je na testech v GKS Tychy. 

Gratton odchází do Francie

Josh Gratton, který závěr minulé sezony strávil v Kladně (25 zápasů, 1+3), si našel nové působiště v nejvyšší francouzské soutěži. Čtyřiatřicetiletý Kanaďan, který měl v NHL a KHL pověst obávaného bitkaře, posílil Epinal. 

Niko za Porubu hrát nebude

Druholigová Poruba zúžila kádr a už dál nepočítá s Jánem Nikem. Sedmadvacetiletý bek hrál loni WSM Ligu za Třebíč a s devatenácti body byl jejím druhým nejproduktivnějším obráncem. Kam povedou Nikovy kroky teď, není známo.

Petelin do Rakouska

Slovinec Luka Petelin je na zkoušce v rezervě Klagenfurtu, která hraje Alpskou hokejovou ligu. Třiadvacetiletý útočník naposledy působil v Přerově (10 zápasů, 1+0). WSM Ligu si zahrál také v Třebíči.

Luka Petelin.

Luka Petelin. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz