Novinky v Dukle: Šidlík končí, přicházejí Štebih a dva hráči z Energie

Foto: hcdukla.cz

21. května 2018, 13:35

Marek Hedbávný

Hokejisté Jihlavy v pondělí zahájili přípravu na nadcházející sezonu. Na tréninku chyběl obránce Petr Šidlík, který se rozhodl odejít jinam. K týmu se naopak připojili zadák Miha Štebih (na fotce) a útočníci Martin Osmík s Tomášem Harkabusem.

Nový fanshop

„Štebih, Osmík a Harkabus jsou u nás na try-outu. Když Osmík a Harkabus uspějí, přebíráme jejich smlouvy. Se Štebihem jednáme," vysvětlil jednatel Bedřich Ščerban v tiskové zprávě.

Slovinský reprezentant Štebih v Dukle působil v letech 2012 až 2016. Minulou sezonu strávil v EBEL ve Villachu (54 utkání, 0+12).

Také Harkabus už jihlavský dres oblékl. Pro Osmíka, pokud na zkoušce přesvědčí, by se jednalo o první angažmá na Vysočině. Oba před měsícem slavili postup s Karlovými Vary, nebyli však stabilními členy základní sestavy.

„Agent Petra Šidlíka nás požádal o uvolnění ze smlouvy s tím, že hráč chce působit jinde."

Po dvou sezonách se s Duklou loučí obránce a odchovanec Petr Šidlík. „Jeho agent požádal o uvolnění ze smlouvy s tím, že hráč chce působit jinde. Vše je ještě v jednání,“ říká k tomu Ščerban. Jihlava dále rozvázala smlouvu s norským obráncem Nicolaiem Bryhnisveenem.

Hráči HC Dukla Jihlava na prvním tréninku

Obránci: Jan Pohl, Jakub Suchánek, Václav Půža, David Váňa, Miha Štebih (try-out), Matěj Vála, Lukáš Mareš, Petr Veleba (všichni tři z juniorky), Ladislav Pospíchal (rehabilitace).

Útočníci: Lukáš Anděl, Tomáš Čachotský, Tomáš Jiránek, Josef Skořepa, Adam Zeman, Matěj Pekr, David Čermák, Vlastimil Dostálek, Tomáš Harkabus (try-out), Martin Osmík (try-out).

Další hráči (David Kajínek nebo Michal Hlinka) se připojí později – připravují se individuálně.

Vlastimil Dostálek a Petr Veleba na tréninku.

Vlastimil Dostálek a Petr Veleba na tréninku. | Foto: Zdeněk Drla, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz