Novinky v Chance lize: limit startů pro finále a pokuty za hodnocení sudích

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

16. června 9:30

Marek Hedbávný

Druhá nejvyšší soutěž prochází velkými změnami. Chance liga má nový hrací systém, vrací se například předkolo play off a její vítěz přímo postupuje do extraligy.

Nový fanshop

V soutěži se zároveň mění i některé technické normy: v nejdůležitějších utkáních play off se bude hrát prodloužení až do rozhodnutí (viz tento článek) a do zápasu může nově zasáhnout 21 hráčů bez jakéhokoliv věkového omezení ↓

Po sedmi letech se vrací finále play off, které rozhodne o mistrovi Chance ligy a hlavně o postupujícím do nejvyšší soutěže. Je tu ale jedno omezení, s kterým musí favorité dopředu počítat.

Ve finále můžou startovat jen ti hráči, kteří v předchozím průběhu sezony odehráli za daný tým alespoň patnáct utkání. Výjimky z tohoto pravidla najdete níže.

Novinkou v herním řádu první ligy je i pasáž o kritice rozhodčích. Po vzoru Tipsport extraligy nemohou trenéři ani hráči v den zápasu komentovat pro média výkony sudích, jinak je čeká pětitisícová pokuta.

Pravidlo k finále play off

(zdroj: ceskyhokej.cz)

1.6. Ve finálovém kole mohou za zúčastněná družstva nastoupit pouze ti hráči, kteří v sezoně 2019/2020 za příslušný Klub odehráli minimálně 15 utkání, přičemž platí následující výjimky:
– Podmínku 15 odehraných utkání za příslušný Klub nemusí splnit ten hráč, který získal oprávnění hrát za klub do 15. 12. 2019 a v následujícím období nesehrál žádné soutěžní utkání za jiný Klub,
– Podmínku 15 odehraných utkání za příslušný Klub nemusí splnit takový brankář, pokud se v předcházejícím průběhu sezony součet jeho odchytaných utkání a utkání, kdy byl uveden v zápise o utkání, aniž do něj ve smyslu čl. 327 odst. 2. SDŘ zasáhl, rovnal minimálně 15.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Mediální záležitosti

(zdroj: ceskyhokej.cz)

8.1. Kluby jsou povinny zajistit, aby v den konání příslušného utkání I. ligy ČR nikdo z jejich hráčů, trenérů, členů realizačního týmu a funkcionářů ve sdělovacích prostředcích jakkoliv nehodnotil výkon rozhodčích, způsob řízení utkání, či konkrétní výrok rozhodčího učiněný v souvislosti s řízením utkání, a to žádným přímým nebo nepřímým vyjádřením či gestem. Za každé jednotlivé porušení tohoto ustanovení bude Klub, jehož člen se takového hodnocení dopustí, potrestán finanční pokutou ve výši 5.000,- Kč.

8.2. Kluby jsou povinny zajistit, aby se nikdo z jejich hráčů, trenérů, členů realizačního týmu a funkcionářů ve sdělovacích prostředcích nevyjadřoval tak, aby takovým vyjádřením došlo k poškození dobrého jména a zájmů soutěže. Za nesplnění této povinnosti bude Klub potrestán finanční pokutou v minimální výši 25.000,- Kč.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz