Novináři si na vlastní kůži vyzkoušeli Radegast index

24. prosince 2019, 16:34

hokej.cz

Novináři z ostravských redakcí si během tréninku vyzkoušeli hořké hokejové momenty – všechny tři parametry Radegast indexu. Učiteli, trenéry a zároveň protivníky jim byli čtyřnásobný vítěz této statistiky Jan Výtisk z Vítkovic a bývalý extraligový bek a nyní kouč Radek Philipp. Ti jim ukázali, jak hořký hokej může být.

Aplikace Tipsport extraligy

Jan Výtisk s Radkem Philippem připravili přítomným novinářům trénink zaměřen právě na parametry hokejové metriky Radegast index. Po prvním lehčím cvičení na ledě hned novinářům zmrzl úsměv na rtech. Jejich úkolem bylo zablokovat střely od modré čáry vyslané právě touto dvojicí. I přes veškerou snahu všech přítomných se to podařilo málokomu.

Následovala asi nejzajímavější část pro přítomné novináře. Jejich úkolem bylo proklouznout Honzovi Výtiskovi podél mantinelu. Mnohé novináře rozmáznul, jiné odhodil. Neujel mu nikdo. Při pokusu o výjezd s pukem z rohu kluziště tomu bylo taky tak. Vymotat se před branku vypadalo jako zcela nemožné.

Tréninku se za pořadatele účastnil Roman Šolc, obchodní sládek pivovaru Radegast. „Trénovat pod dohledem trenéra Philippa a Honzy Výtiska bylo náročné, mám pocit, že bych jako extraligový hokejista neuspěl,“ řekl po akci. Dodal také, že smyslem tréninku bylo umožnit novinářům si na vlastní kůži vyzkoušet hořké momenty, které se hráčům započítávají do metriky Radegast index.

A co na to sami novináři? Ti si z tréninku odnesli vlastní zkušenost, co získané body v Radegast indexu vlastně znamenají. A to jim dalo na tuto metriku zcela jiný pohled.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz