Noví trenéři? Je to všechno o nás, říká Pláněk. Před Hradcem smeká

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

22. října 2018, 11:21

Martin Voltr

Moc už potřebovali vyhrát, rukopis nových trenérů zatím úspěch nenesl. Ale proti Mountfieldu, dosavadnímu lídrovi, už to hokejisté Mladé Boleslavi zlomili. I díky prvnímu gólu obránce Martina Pláňka, jenž strávil posledních pět let právě v Hradci. „Pro mě je Hradec takový druhý domov,“ přiznává.

HokejkaTV

Pravda, Miloslav Hořava s asistenty Radimem Rulíkem a Pavlem Paterou převzali tým teprve před týdnem a zatím neměli moc času na razantnější obrat. Před zápasem s Olomoucí stihli jediné rozbruslení, pak jeli Bruslaři do Zlína. Tam prohráli počtvrté v řadě a v neděli už tuhle sérii nutně museli zlomit. A bylo jim jedno, že proti nim stojí nejlepší tým extraligy.

„Já se na tabulku moc nekoukám. Spíš jsem doufal, že vyhrajeme, protože už jsme to potřebovali jako sůl. Už to na nás bylo docela znát, nebo aspoň na mě, že mě to hodně trápí. I rodina už to pocítila,“ usmívá se Martin Pláněk. „Měl jsem obrovskou radost, že jsme vyhráli. A když jsme porazili Hradec, o to je to hezčí.“

Boleslav si výhru rozhodně zasloužila. Agresivním výkonem obrala Mountfield o jeho zbraně, přitom musela zápas po Kukumbergově gólu otáčet. Tím je úspěch cennější. „Věřím, že v týmu je obrovská vnitřní síla. Je potřeba to jenom ukázat. A myslím, že tentokrát jsme to ukázali dostatečně. Ale pořád je na čem pracovat,“ ví obránce Bruslařů.

I když od kormidla týmu musel Vladimír Kýhos pryč, v trenérech Pláněk problémy nehledá. „Vždycky tomu dá něco nového, když se změní trenér. Ale já bych tam neviděl úplně chyby trenérů. Hlavně chyby nás, je to všechno o nás. Oni můžou maximálně změnit taktiku, ale na ledě to hrajeme my a my musíme předvést to, co umíme. Bohužel jsme to nepředváděli,“ sype si za celý tým popel na hlavu.

Z předposledního místa se zatím Středočeši neodrazili, ale soupeře už mají nadosah. Sebevědomí si dodali i důležití jednotlivci. Kapitán Michal Vondrka dal svůj druhý gól sezony, David Šťastný dokonce vůbec první. A v závěru se poprvé v sezoně trefil taky Martin Pláněk, i když od něj se to – na rozdíl od zmiňovaných kolegů – tolik nečeká.

Stejně bylo vidět, jak se mu v tu chvíli ulevilo. Z mnoha důvodů. „Hlavně asi proto, že jsem si uvědomil, že jsme po té dlouhé době fakt vyhráli,“ vysvětluje. „Samozřejmě musím přiznat, že jsem byl před zápasem trochu nervózní, že je to právě proti Hradci. Těch pět let bylo pro mě hezkých a zápas jsem si užil,“ pokračuje upřímně.

Na svoje předchozí působiště totiž vzpomíná jedině v dobrém. „Pro mě je Hradec takový druhý domov, mám z Hradce obě dvě děti, takže tam jezdím stále. Ale teď jsem v Boleslavi a budu bojovat za Boleslav, jak nejlíp umím,“ dodává Pláněk jedním dechem.

Za pět sezon stihl pod Bílou věží 279 zápasů, ve kterých si připsal 14 gólů a 53 asistencí. Každý rok zažil přímý postup do čtvrtfinále, v posledních dvou se s ambiciózním Mountfieldem podíval mezi nejlepší čtyřku. I díky fanouškům si odnesl vzpomínky, které nejdou vymazat. Jenže letos na jaře už znojemský odchovanec změnil adresu – stejně jako kupa dalších.

„Každý rok se tam měnilo docela dost hráčů, na to jsem byl zvyklý. Ale mně se ten letošní projev Hradce strašně moc líbí. Musím říct, že hrajou opravdu dobrý hokej,“ nepřekvapuje Pláňka, jak se jeho bývalému týmu daří a že patří mezi špičku. I když ze samotného vrcholu ho teď už sesadila Sparta.

„Asi to málokdo z nás čekal, ale musím je opravdu pochválit. Výborně si plní taktiku a mají to tam dobře poskládané, hrajou nepříjemný hokej. Klobouk dolů,“ vzkazuje Pláněk závěrem.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz