Nové Vítkovice na ledě. Odešlo 10 hráčů, Petr omlazenému týmu věří

Foto: hc-vitkovice.cz

Hokejisté Vítkovic v pondělí zahájili druhou fázi přípravy na novou extraligovou sezonu. Trenérům Jakubu Petrovi a Pavlu Trnkovi se na ledě ve dvou skupinách hlásilo 26 hráčů značně obměněného kádru.

NHL 20

Ostravany přes léto opustilo hned deset zkušených hráčů, nahradili je spíš mladší hokejisté. Jedním z důvodů je nižší rozpočet. „Vzhledem k tomu, že chceme být zdravým klubem, který bude plnit závazky vůči hráčům, a vzhledem k rozpočtu, jsme spokojení s tím, jaké hráče jsme tady přivedli,“ prozrazuje generální manažer a hlavní kouč Jakub Petr.

Svoboda a Dolejš? O brankoviště se Petr nebojí

K Ocelářům zamířil Patrik Bartošák, o post brankářské jedničky se nyní porvou nově příchozí Miroslav Svoboda s dosavadní dvojkou Danielem Dolejšem. „Bylo to vyřešeno už dlouho dopředu, oba kluci se znají a jsou v ideálním věku. Sám jsem zvědav, jak se o pozici v mužstvu poperou. O brankoviště se určitě nebojím,“ líčí šéf vítkovické střídačky.

V zadních řadách nepokračují Josef Hrabal s Jaroslavem Mrázkem, novici jsou David Kvasnička s Martinem Bodákem. „Co se týká obrany, tak stavební kameny zůstávají,“ těší Petra. Zato mezi útočníky došlo k velkým změnám, postupně odešli Jakub Lev, Lukáš Kucsera, Radoslav Tybor, Michal Poletín, David Květoň, Roman Szturc a kapitán Rostislav Olesz.

„Věřím mužstvu, které tady máme, a postavíme to tak, aby hráči, kteří odešli, byli nahrazeni a dokonce jsme v něčem byli ještě lepší.“

„Je to určitý zásah do sestavy, ale každý je nahraditelný. Věřím mužstvu, které tady máme, a postavíme to tak, aby hráči, kteří odešli, byli nahrazeni a dokonce jsme v něčem byli ještě lepší,“ přeje si Petr. Ten do útoku získal navrátilce Erika Němce, Nicolase Werbika, Dominika Lakatoše a Lotyše Robertse Bukartse, který hrál naposledy za Spartu.

Petr Vítkovicím přes obměnu kádru věří. „Nebudeme se schovávat za to, že jsme extra mladý tým. Asi budeme nejmladší v extralize, ale pořád musíme mít na paměti, že je tu spousta zkušených hráčů, kteří tým budou táhnout. Navíc věková skladba není všechno. Nechci se za nic schovávat, určitě bychom se chtěli dostat do play off,“ má jasno.

V přípravě švýcarské turné či turnaj v Maďarsku

Vítkovicím odešla polovina gólů, ale chtějí se prezentovat bruslivým, agresivním hokejem. Poprvé jej mohou předvést už na švýcarském turné, během nějž narazí na Davos, Rapperswil, Zug a Ambri-Piotta. Další zahraniční akce je čeká v září, kdy absolvují dva zápasy na turnaji v Maďarsku. Doma sehrají jediné utkání, na konci srpna hostí Trenčín.

Změny v kádru HC VÍTKOVICE RIDERA

Příchody:

Miroslav Svoboda (Dornbirn)
Dominik Lakatoš (Liberec)
David Kvasnička (Plzeň)
Martin Bodák (Kootenay)
Erik Němec (Znojmo)
Nicolas Werbik (Zlín)
Roberts Bukarts (Sparta Praha)

Odchody:

Patrik Bartošák (Třinec)
Jakub Lev (Kometa Brno)
Lukáš Kucsera (Kometa Brno)
Radoslav Tybor (Pardubice)
Josef Hrabal (neznámo)
Michal Poletín (neznámo)
David Květoň (neznámo)
Jaroslav Mrázek (Prostějov)
Roman Szturc (Zlín)
Rostislav Olesz (neznámo)

Přípravná utkání HC VÍTKOVICE RIDERA

11.08. 17:00 HC Davos – HC VÍTKOVICE RIDERA
13.08. 19:45 SC Rapperswil-Jona Lakers – HC VÍTKOVICE RIDERA
15.08. 17:00 EV Zug – HC VÍTKOVICE RIDERA
17.08. 16:00 HC Ambri-Piotta – HC VÍTKOVICE RIDERA
22.08. 18:00 Orli Znojmo – HC VÍTKOVICE RIDERA 
27.08. 17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín
30.08. 17:00 LHK Jestřábi Prostějov – HC VÍTKOVICE RIDERA 
07.09. ??:?? neznámý soupeř – HC VÍTKOVICE RIDERA (turnaj v Maďarsku)
08.09. ??:?? neznámý soupeř – HC VÍTKOVICE RIDERA (turnaj v Maďarsku)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz