Nové dresy a výroční logo. Hokej v Opavě mění image a chce nahoru

Foto: hcslezan.cz

Je to necelý rok, co hokej v Opavě převzala z rukou bývalého reprezentačního trenéra a podnikatele Aloise Hadamczika radnice. Vyostřená situace se uklidnila. Do slezské metropole se vrátil coby šéftrenér respektovaný kouč brankářů Rostislav Haas a druholigové mužstvo má od jara na povel zkušený Pavel Hulva. Teď klub představil nové dresy a výroční logo, které má připomenout bohatou tradici hokeje ve Slezsku.

HokejkaTV

Klub se vrací ke kořenům. Bude znovu vyznávat historické barvy černou a žlutou a ukázal také nové dresy. „Líbí se mi, že jsme si jimi vzpomněli na historii opavského hokeje. Třeba Zdeněk Pavelek a David Galvas v dresech se slezskou orlicí kdysi dávno hráli,“ připomíná opavský útočník Petr Chalupa.

„Je to návrat k tradici. Původní dres s orlicí jsem viděl na fotkách. Tato varianta je rozšířena o zajímavé detaily, nové logo a podobně. Černá barva mi osobně nevadí. Puky se mi v ní neztrácí, jsem zvyklý na černý tréninkový dres. První zápas v tmavých dresech jsme vyhráli s nulou, snad to vydrží,“ směje se brankář Slezanu Dušan Šafránek, který byl v létě na zkoušce v extraligovém Zlíně.

Nové opavské dresy s trochou fantazie připomínají dresy Vancouveru Canucks ze sezony 1992-93. Zatímco doma budou hrát Slezané v tmavé variantě, venku obléknou bílou sadu dresů. Klub představil také výroční logo s nápisem Slezanem Opava, siluetou hokejisty v pozadí s původní historickou podobou tehdejšího opavského kluziště.

„Logo je připraveno na rok 2018, kdy oslavíme 110 let hokeje ve slezské metropoli. Je to jedna z aktivit, kterou v rámci výročí chystáme. Hokej v Opavě má dlouhou tradici, na kterou může být právem pyšný. My k bohaté historii odkazujeme prostřednictvím nového loga a také barev, které nově zdobí naše dresy. Žluté a černé barvy klub v minulosti vyznával, nyní se k ní vracíme. Reprezentují slezský region, ke kterému se hrdě hlásíme,“ popisuje jeden z jednatelů HK Opava Milan Kolář s tím, že klub připravuje také maskota.

Klub chce výš, stadion potřebuje rekonstrukci

Jaké cíle si dává vedení opavského hokeje? „Rádi bychom posunuli klub výše. Vrátili se trenéři, kteří mají k Opavě vztah v čele s novým šéftrenérem Rosťou Haasem. Chceme rozšířit mládežnickou základnu a klub více otevřít veřejnosti. Dobře se starat o hráče všech kategorií a hlavně jim vytvořit co nejlepší podmínky. Co se týče áčka, tým budeme dále stavět na odchovancích s cílem připravit je pečlivě pro velký hokejový svět,“ vysvětluje Kolář.

Velkým problémem je stařičký zimní stadion v Opavě, který nutně potřebuje opravit. „Jdeme postupnými krůčky. Svépomocí a za podpory sponzorů a partnerů se snažíme zlepšit zázemí a stav stadionu. Podařilo se nám upravit vchod na zimák, opravit a natřít popraskanou, opadanou a posprejovanou fasádu, připravit nové šatny pro přípravku, zrekonstruovat tělocvičnu, opravit ozvučení a podobně,“ vypočítává jeden z šéfů HK Opava.

Je reálná generální rekonstrukce stadionu? „Snažíme se využívat veškerých možných dotačních titulů. Aktuálně je velmi důležité, aby byla připravena kompletní projektová dokumentace rozdělená do několika fází. Poté věřím, že s přispěním dotací postupně opravíme celý stadion včetně ledové plochy a chlazení,“ dodává na závěr.

Nové dresy opavských hokejistů

Foto: hcslezan.cz

Foto: hcslezan.cz

Foto: hcslezan.cz

Foto: hcslezan.cz

Výroční logo Hokejového klubu Opava

Foto: hcslezan.cz


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz