Nováčka 2. ligy cepuje kouč Tlačil, v Příbrami i bardi Frolík, Čech či Gengel

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Příbramský hokej má tradici. Klub v minulosti vychoval řadu zajímavých hráčů, tamní zimní stadion opakovaně hostil a hostí zápasy národních mužstev. Brzy na něm odstartuje také druhé liga, kterou HC Příbram před novou sezonou získal od pražských Letňan.

NHL 20

Přípravy běží naplno, mužstvo dostává konkrétní podobu. Na povel ho má Jan Tlačil (na horním snímku), zkušený kouč cepuje svěřence na trénincích a v přátelských duelech. Bývalý útočník Českých Budějovic či Sparty přišel do Příbrami počátkem léta, dosud vedl juniorku Sparty a pracoval pro její akademii. Dřív působil mj. v akademii rakouského Salcburku, ve Francii či ve Švýcarsku.

Teď Tlačil řídí příbramský první tým, na starost dostal také tamní mládež. Plány klubu znějí v tomto ohledu hodně zajímavě, v Příbrami chtějí vybudovat kvalitní akademii, jež vychová talenty pro tým dospělých.

„Máme výborné podmínky. Město Příbram nám poskytuje dvě ledové plochy, moderní šatny, rozcvičovnu a profesionální posilovnu. V těsné blízkosti hřiště je pak bazén a aquapark,“ vypočítává Jan Tlačil.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

V Příbrami udělali pro hokej poslední dobou hodně. Poctivě pracují na modernizaci a úpravách stadionu, což na jaře 2018 poznala česká reprezentace dospělých při utkáních Euro Hockey Challenge proti Švýcarsku. Tamní led pravidelně využívají mládežnické reprezentační výběry mužů i žen.

Tým dospělých bude nově válet druhou ligu, čímž naváže na dřívější úspěšné časy, kdy se v Příbrami chodilo na II. národní ligu. Trenérovi Tlačilovi asistuje bývalý extraligový útočník Miroslav Hájek, organizační záležitosti řeší generální manažer Miroslav Bláha.

V kádru najdeme několik známých jmen. Po herní pauze znovu obléká betony ostřílený gólman Jakub Čech (na snímku), v útoku jsou k dispozici bardi Ladislav Gengel, Petr Šinágl nebo bývalý reprezentant Martin Frolík, jehož bratr Michael válí NHL za Calgary. Chance ligu okusili Luboš Adam (loni Poruba), Josef Saňa (Slavia) nebo Jakub Káník (před časem České Budějovice)

V Příbrami se snaží nastartovat úspěšnou hokejovou éru. „S novým vedením klubu se snažíme vytvořit nadstandardní podmínky pro všechny hráče, od těch nejmladších až po muže,“ připomíná Jan Tlačil. Důraz je kladen na mládež, klub chystá několik zkušebních turnajů a soustředění pro juniory či mladší dorostence, kteří se chtějí rozvíjet.

Jak hokej.cz informoval Miroslav Bláha, termíny a detaily budou zveřejněny na klubovém webu hcpribram.cz. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím sekretariátu HC Příbram nebo na e-mailech lucie.plavcova@hcpribram.cz a tlacil@hotmail.com.

Aktuální soupiska HC Příbram

Brankáři:
Jakub Čech, Jan Mičan, Matěj Kodad.

Obránci:
Jaroslav Rittig, Tomáš Rittig, Jan Mašek, Luboš Adam, Jan Grubner, Marek Kažimír, Josef Saňa.

Útočníci:
Martin Frolík, Ladislav Gengel, Petr Šinágl, Petr Josefus, Jan Bečka, Petr Svoboda, Jaroslav Chlouba, Jakub Káník, Ondřej Pejsar, Jan Jindra, Michal Kuluris, David Beneš, Petr Kobeš, Luboš Brzák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz