Nová spolupráce pod Krušnými horami. Piráti si plácli s Energií

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Po pádu A-týmu do krajské ligy nemají chomutovští talenti v klubu zrovna příznivé vyhlídky. Aby jim Piráti pomohli k lepší budoucnosti, navázali spolupráci s Karlovými Vary.

Fanshop národního týmu

Ještě předloni přitom hrály nejvyšší soutěž oba kluby a pojila je ryzí rivalita. Jenže Pirátům se teď ztížily možnosti, jak udržet své nejlepší mladíky. Z nejvyšších soutěží dorostu a juniorky by se mohli odrazit maximálně do krajské ligy, což samozřejmě nemůže nikoho lákat.

Chomutov chce po určitém restartu postoupit výš, ale to nic nemění na tom, že pochopil nutnost spolupráce s některým – momentálně – významnějším klubem. Domluvil se s Karlovými Vary.

„Hledali jsme cestu, jak kluky, kteří náš klub výkonnostně přerůstají, zapojit případně v extralize dospělých nebo Chance lize,“ vysvětluje na chomutovských stránkách sportovní manažer Petr Jíra.

Spolupráce to bude pochopitelně oboustranná. I když opačným směrem se logicky nebude týkat těch nejlepších. „Vary by nám mohly pomoct doplnit týmy naší akademie nebo áčko. Kdyby tu byla druhá liga, mohli by v ní jejich junioři končící v mládeži vstoupit do seniorského hokeje společně s našimi juniory,“ říká Jíra.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Klub tak zároveň otevřel hráčům cestu do prvoligového Sokolova. A propojen je rovněž s druholigovou Bílinou, která může sloužit jako alternativa, pokud se Pirátům nepovede z kraje postoupit výš. Do jaké míry ovlivní nový krok tradiční spolupráci s Kadaní, to klub neupřesnil.

„Vnímáme to taky jako argument, aby u nás kluci zůstávali co nejdéle. Nikomu nechceme bránit v rozletu, ale zároveň chceme kvalitní kluky udržet co nejdéle u nás, aby nám táhli nahoru ostatní,“ zmiňuje Jíra.

Jako první hráč využil novou „cestu“ Jiří Kulich. Asi největší chomutovský talent poslední doby zaujal v první lize a následně zamířil do Varů. „Jirka má potenciál projít draftem do NHL a možnost hrát jednu ze dvou nejvyšších soutěží dospělých může jeho pozici ještě zlepšit,“ ví Petr Jíra.

? | Za áčko HC Energie Karlovy Vary dnes budou v extralize debutovat Jiří Kulich i Dominik Rymon, a hned proti první Spartě ? Držíme palce ✊

Zveřejnil(a) Mládežnický hokej dne Pondělí 15. února 2021

Z kuchyně chomutovské mládeže to není všechno, Piráti v aktuální nepříznivé situaci zapracovali i na mezinárodním programu. Nově navázali přeshraniční spolupráci s německými kluby Chemnitz a Crimmitschau.

„Máme připravený projekt jarní ligy, kvůli kterému jsem oslovil Jirku Charouska. Trénuje děti v Chemnitzu a bavili jsme se, že by k nám jezdili i kluci od nich. Slovo dalo slovo a vznikla z toho myšlenka spolupracovat ve větší míře nejen s Chemnitzem, ale taky s Crimmitschau,“ líčí Jíra na webu piratichomutov.cz.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Do prvního zmiňovaného města je to z Čech něco málo přes hodinu jízdy autem, do druhého necelé dvě hodiny. Všichni zapojení chtějí díky spolupráci získat peníze z Evropské unie. Každé tři měsíce by se měl mezi kluby uskutečnit jeden projekt.

„Nyní by mělo jít o žákovské turnaje v kategoriích do jedenácti, třinácti a patnácti let. Druhý projekt se týká skatemillu u nás,“ popisuje Jíra a zmiňuje také větší projekty, které projednává s věhlasnějšími evropskými organizacemi.

Jenže cesty dál než kousek přes hranice nebudou otázkou nejbližších týdnů ani měsíců. „I letos jsme chtěli vyrazit do Finska, ale kvůli koronaviru jsme museli odlet do Jukuritu v Mikkeli posunout. Kromě toho jednáme o možnosti vyrazit do švýcarského Davosu,“ uzavírá Petr Jíra.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz