Nová Paka odkryla už šest jmen, udržela i svého lídra produktivity

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz (ilustrační foto)

20. června 2020, 17:44

Adam Bagar

Nová Paka před časem navázala spolupráci s prvoligovým Vrchlabím a odkryla jméno nového hlavního kouče, Aleše Půlpána staršího nahradil Petr Hlaváč. Bruslaři teď postupně oznamují také členy kádru pro příští sezonu, aktuálně je v něm šest jmen.

Aplikace Tipsport extraligy

Tamní fanoušci mají asi největší radost z udržení útočníka Františka Hnika. Vítěz týmového kanadského bodování i tabulky střelců se v uplynulé sezoně blýskl 36 body (15+21). „V Pace jsem se rozhodl zůstat z toho důvodu, že jsem tady spokojený,“ líčí 23letý hokejista.

Pochvaluje si výborné zázemí i fanoušky. „Ti nám v minulé sezoně fandili, přestože se nám sezona úplně nepovedla. Na novou se moc těším. Sice nás čekají nějaké změny, ale věřím, že budeme předvádět kvalitní výkony a budeme konkurenceschopní s ostatními týmy.“

Důležité je pro Bruslaře i setrvání dlouholetého forvarda Tibora Hrice. Že vám to jméno něco říká? V uplynulé sezoně, v níž nasbíral 29 bodů (12+17), měl pletky s disciplinárkou poté, co v Jablonci napadl diváka. Bránil však svou napadenou matku, a tak potrestán nebyl.

Teď po bodově zdařilém ročníku přidá další. „Na tento stadion jsem si zvykl natolik, že bych neměnil, cítím se tu jako doma. A hlavně máme v Pace skvělé fanoušky, kteří dokážou udělat výbornou atmosféru,“ říká Hric s tím, že by chtěl být ještě větším přínosem pro tým.

Tamní vedení udrželo i vytěžovaného obránce Marka Mlčocha, který loni nasbíral 22 bodů (6+16). Víc jich zaznamenalo jen pět borců z týmu. „Díky Nové Pace se mi zase vrátila chuť do hokeje, a to byl jeden z faktorů proč jsem se rozhodl zůstat,“ prozrazuje Mlčoch.

Rovněž si pochvaluje fanoušky, ale i spoluhráče a rodinnou atmosféru, která v klubu panuje. „Doufám, že opět utvoříme super partu a budeme hrát zábavný hokej, abychom si po úspěšné sezoně s našimi fanoušky zase dali pár pivek v našem krásném pivovaru,“ usmívá se.

Novopačtí se snaží začleňovat do týmu i své odchovance, o místo v sestavě se tak poperou Lukáš Kloutvor, Michal Svoboda a David Vrba. Všichni tři uplynulým ročníkem skončili v mládežnických kategoriích, zkušenosti tak budou sbírat už jenom v dospělém hokeji.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz