Nová Paka lovila ve Znojmě. Má beka, který zaujal i jako gólman

Foto: hcorli.cz

10. srpna 2020, 13:26

Adam Bagar

Obránce Adam Jonáš se po dvou sezonách ve Znojmě loučí, na spolupráci se dohodl s Novou Pakou. Druholigový klub o jeho příchodu informoval na své facebookové stránce.

O Kapku lepší hokej

Máte to jméno spojeno s úsměvnou historkou od ledu? Ano, Adam Jonáš na začátku roku jako bek oblékl brankářskou výstroj. Při zdravotní indispozici Teemu Lassily kryl ve Fehérváru záda Dominiku Grohovi, a byl to pro něj obrovský zážitek.

„Byly samé srandičky, ale čím blíž jsme byli stadionu, tak to na mě začalo doléhat. Při výstupu jsem si říkal: Ty vo*e, co kdyby se Dominik zranil? To bych tam vážně musel vlézt?“ líčil tehdy hodně netradiční zážitek ze znojemského angažmá.

Na jihu Moravy působil dvě sezony. Už v té první jako junior dostal šanci ve 12 zápasech za orlí áčko, uplynulou pak už strávil celou v mezinárodní EBEL. Vytáhlý a metrák vážící obránce za 44 utkání vyšel bodově úplně naprázdno, nyní hlásí změnu.

„Do Nové Paky jsem se dostal díky panu Půlpánovi (trenér a sportovní manažer klubu, pozn. red.). Zmínil se o mně u pana Šmiky (jednatel klubu, pozn. red.), a ten mi zavolal, že by měl o mě zájem," říká 21letý zadák, který nejde do úplně neznámého prostředí.

„Po dvou letech ve Znojmě jsem hledal něco blízko svého domova. Hlavně znám z Nové Paky hodně kluků, se kterými jsem dřív hrál za Hradec Králové," zmiňuje třeba Davida Malíka, Marka Mlčocha, Kryštofa Hroudného či Františka Hnika.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz