Nová Paka hrát druhou ligu bude. Jaké má cíle? A co jí přeje Hronek?

Foto: Facebook BK Nová Paka

9. června 9:37

Adam Bagar

Po historicky nejúspěšnější sezoně se vrhli do práce, usilovně pracovali na tom, aby mohli rozšířit rodinu druholigových týmů. Povedlo se! Příznivci třetí nejvyšší soutěže se mohou v příštím ročníku těšit také na Novou Paku. Východočeský klub o tom informoval na svých webových stránkách.

HokejkaTV

Nová Paka má za sebou snovou sezonu. V play off si postupně poradila s Novým Městem nad Metují, Jaroměří i Novým Bydžovem, stala se mistrem Královéhradeckého kraje a v následné kvalifikaci s Louny po velkém boji (3:4 a 6:4) slavila právo účasti ve druhé lize.

„Jsme rádi, že můžeme oznámit, že tuto příležitost využijeme a v sezoně 2019/2020 budeme jedním z účastníků druhé ligy. Tuhle možnost jsme dlouho a pečlivě zvažovali. S tím i finanční náklady, které se oproti krajské lize výrazně zvýší,“ uvedlo tamní vedení klubu.

„V současné době probíhají neustálé jednání s partnery kvůli zajištění ekonomické stránky a zároveň i s novými hráči.“ Nová Paka vsadí nejen na vlastní odchovance, ale i hráče, kteří dřív prošli třeba kluby jako jsou Trutnov, Vrchlabí, Jablonec, Kolín či Hradec Králové.

Východočeši se o patro výš těší a určitě nechtějí být jen do počtu. „Chceme být konkurenceschopným týmem a dostat se rozhodně do play off,“ hlásí trenér Aleš Půlpán. Vedoucím týmu je Jiří Hronek. Ano, jedná se o otce nejlepšího beka letošního MS Filipa Hronka.

„Přeju klubu, aby se s pomocí sponzorů a města ve druhé lize zabydlel, šel od vítězství k vítězství a podařilo se sestavit silné mužstvo. Aby se klukům dařilo, vyhýbala se jim zranění, posunuli se třeba někam dál a aby fanoušci chodili v co největším počtu,“ říká hokejista Detroitu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz