Nová hala Komety by měla stát za tři roky. Koronavirus prý stavbu neohrozí

Foto: A PLUS a.s.

23. května 19:07

Jan Šimek

Výstavbu nové multifunkční haly v Brně, která by měla vyrůst v polovině roku 2023, prý zatím pandemie koronaviru neohrožuje. V rozhovoru pro Českou televizi to uvedl architekt Karel Tuza z ateliéru A Plus.

partneři českého hokeje

„Jsme ve fázi projektového řízení a finanční stránku teprve řešíme. Za čtrnáct dní odevzdáváme dokumentaci pro stavební řízení investorovi, a pak se děj vůle boží. Ta černá labuť v podobě pandemie stavbu tedy nijak výrazně neohrozila, zatím. Dobré je, že tady není žádný výrazný odpůrce stavby, i když nepochybuji, že se časem objeví. A má zkušenost říká, že nejlépe se projektuje právě v době krize,“ vysvětlil Tuza v pořadu ČT Hokej v 60 minut.

Vizualizace moderního stánku, který by měl pojmout až dvanáct tisíc diváků, vypadá parádně. „Naprosto klíčové pro nás je vytvořit prostor pro hokej formou uzavřeného kotle. Bezprostřední kontakt diváka za plexisklem vytváří sevřenost vnitřního prostoru a hokeji dává šmrnc. Zvnějšku se snažíme respektovat dominanci pavilonu Z na výstavišti,“ řekl architekt brněnské společnosti A Plus České televizi.

Stavba nové brněnské arény, která bude sloužit také pro další sportovní i společenské akce či koncerty, by měla začít už v příštím roce. Dokončena má být v roce 2023. O rok později se chce Brno ucházet o spolupořadatelství domácího šampionátu v hokeji.

„Věřím, že tímto tempem jsme schopni vážně uvažovat o kandidatuře na spoluúčasti na MS v ledním hokeji v roce 2024,“ prohlásil už dříve majitel brněnského klubu Libor Zábranský. Jeho Kometa aktuálně hraje domácí utkání v DRFG Areně, bývalém Rondu, která pojme 7 700 fanoušků.

Foto: A PLUS a.s.

Foto: A PLUS a.s.

Foto: A PLUS a.s.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz