Noha vypadá dobře, pochvaluje si Jordán. V kabině chodil jako tygr v kleci

Foto: iihf.com

22. února 12:14

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Z tréninku před duelem s Američany předčasně odkráčel do kabiny. Kvůli bolavému svalu do čtvrtfinálové bitvy nezasáhl. Dramatický souboj nesledoval podobně jako jeho spoluhráči Patrik Bartošák a Michal Vondrka z tribuny. Sám byl zavřený v kabině, kde se díval na televizi.

Plekanec Chance liga

Do klíčového utkání chtěl nastoupit a pomoci spoluhráčům. Figuroval na soupisce českého týmu, při rozbruslení byl na ledě. Nakonec ale zůstal mimo hru. „Byl jsem v kabině, protože nevím, jestli bych to zvládl na tribuně. Bylo to šílené, už nikdy bych to nechtěl zažít. Fakt to nešlo. Chodil jsem po kabině jako tygr v kleci,“ popisuje s úsměvem.

„Byl jsem tam sám. Ostatní kluci sledovali zápas z tribuny. Jak říkám, u ledu být nemůžu. Sledoval jsem to v kabině u televize, což bylo možná ještě horší,“ směje se. „Kluci udělali parádní výsledek. Zvládli jsme to, což je pozitivní,“ dodává vzápětí.

Hráči národního týmu představují soupeře: Rusko

Noze dopřál klid a ve čtvrtek už se znovu proháněl na ledě tréninkové haly v Kangnungu. „Předtím mě na tréninku trošku píchlo ve svalu. Teď už to bylo mnohem lepší, takže jsem rád, že jsem absolvoval celý trénink. Noha vypadá dobře, ale uvidíme v pátek,“ povídá zkušený obránce.

„Kdyby noha nebyla stoprocentní, určitě to řeknu trenérům. Jsme tady za týmovým cílem. Kdyby to nebylo stoprocentní, nepůjdu do risku, abych klukům třeba něco nepokazil. Pokud si ale budu jistý, že noha bude dobrá, určitě nastoupím,“ tvrdí.

Foto: iihf.com

Rusové mají na turnaji výtečné přesilovky. Využívají v průměru každou třetí. Na olympiádě sehráli 15 početních výhod a dali pět branek. „Abych řekl pravdu, neviděl jsem ještě ani jeden jejich zápas. Jestli mají dobré přesilovky, určitě se na ně podíváme. V takovém zápase je úkolem číslo jedna nebýt vylučovaný, protože na této úrovni přesilovky rozhodují zápasy,“ uvědomuje si zadák Chabarovsku.

Češi naposledy porazili Rusko v září roku 2016, od té doby nasbíralo s tímto soupeřem šest proher v řadě. „Ale každá série jednou končí. Doufám, že to v pátek vyjde,“ uzavírá Michal Jordán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz