Niko má jasno: po překvapivém konci ve Vrchlabí se vrací na Vysočinu

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

Ján Niko, na kterého v sestavě Vrchlabí pro příští sezonu kvůli rozsáhlejší spolupráci s Pardubicemi už nezbylo místo, se přesouvá k letošnímu finalistovi do Jihlavy.

Fanshop národního týmu

Třicetiletý Niko už na Vysočině dřív působil. Ne však v Jihlavě, ale v sousední Třebíči, za kterou bojoval v letech 2015 až 2017.

Nikovo jméno je v první lize každopádně spjaté především s Benátkami nad Jizerou, kde coby rodák z Liberce sbíral první seniorské zkušenosti.

Druhou nejvyšší soutěž si vyzkoušel také v Prostějově a loni ve Vrchlabí. Nováčkovi pomohl ke skvělé sezoně nejen svou bojovností a zápalem pro hru, ale také slušnou produktivitou: vždyť ve 39 zápasech dal pět gólů a u dalších deseti asistoval. Jen Tomáš Linhart byl z vrchlabských obránců produktivnější.

Ve Vrchlabí plánoval zůstat, usadit se, ale hokejový život je prostě nepředvídatelný.

Nicméně...

Hokejově si po vynuceném konci ve Stadionu zřejmě polepší. Niko se totiž stal novou posilou Jihlavy, která ještě před týdnem pokukovala po extralize.

„Zájem Dukly mě moc potěšil," netají se Niko v rozhovoru na jihlavském webu. „Chci se tu ukázat. Je pro mě velká výzva hrát za klub, který patří dlouhodobě mezi špičku Chance ligy."

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři: Filip Maláč.

Obránci: Vlastimil Bilčík, Filip Dundáček, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Lukáš Mareš, Martin Matějíček (z juniorky), Ján Niko.

Útočníci: Vítězslav Brož, Richard Cachnín, Kevin Coufal (z juniorky), Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Jan Nevšímal (z juniorky), Filip Seman, Josef Skořepa, Matěj Zadražil.

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz