Nic se neděje, jdeme dál, velí Zaťovič. Brno poznamenaly dva rychlé góly

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

5. dubna 2018, 21:25

Daniel Kinc

Vítěz základní části stále žije. Plzeňští indiáni zvládli klíčový čtvrtý duel série s Kometou a poprvé v semifinále se radují z výhry. Duel na ledě Brna ovládli těsným poměrem 2:1, když vstřelili obě branky v rozpětí dvou a půl minut na začátku druhé třetiny. Domácí už poté náskok Západočechů stahovali marně. „Dostali jsme dvě slepené branky, což zápas hodně ovlivnilo a poznamenalo. Pro nás se ale nic neděje, byl to jen jeden zápas série, jdeme dál,“ neskládá zbraně brněnský útočník Martin Zaťovič.

MS žen 2021

I čtvrtý semifinálový duel mezi Kometou a Plzní nabídl parádní bitvu. Hosté ze západu Čech do něj sice vstupovali s hrozbou konce sezony, ten však dokázali odvrátit. Domácí se tuhou obranou prokousávali do zakončení jen těžko a nakonec vstřelili jen jednu branku. „Nedali jsme skoro žádné góly a prohráli jsme. Pokud jde o hru Plzně, tak ta se nijak nezměnila. Hrají pořád stejně. Víc k tomu nemám co říct,“ pokrčil rameny Zaťovič.

Úvod utkání patřil opět Škodovce, která se tlačila dopředu, ale ze svých šancí kýženou vedoucí branku nevytěžila, domácí naopak nepřetavili v gól některou z brejkových situací. „Nemyslím si, že bychom začali pasivně. Šance byly v úvodu na obou stranách, obecně jsou všechny zápasy hodně vyrovnané. Je to pořád dokola a také o tom, kdo dá první gól. Ten ve čtvrtém semifinále dala Plzeň, takže i proto vyhrála,“ myslí si forvard s reprezentačními zkušenostmi.

Nic se neděje, hodíme to za hlavu, říká H. Zohorna

Strakovi svěřenci nakročili k výhře silnou dvouminutovkou na začátku druhé třetiny, během níž se prosadili Jaroslav Kracík a po něm také Denis Kindl. „Dostali jsme dvě slepené branky, což zápas hodně ovlivnilo a poznamenalo. Pro nás se ale nic neděje, byl to jen jeden zápas série a jdeme dál,“ uznal rodák z Přerova, který z prohry tragédii nedělal.

Možnost korigovat výsledek měli domácí v pokračování druhé třetiny, kdy hráli více než minutu dlouhou přesilovku pěti proti třem, gólu se však vyprodaná DRFG Arena nedočkala. Tohoto momentu litoval i sám Zaťovič. „Šance tam byly. Kdybychom dali gól, tak by ten zápas třeba vypadal jinak. To se ale nepovedlo, takže bohužel,“ dodal.

Kometa po dvojitém direktu marně bušila do obrany soupeře a i když dokázala při přesilovce ve třetí části snížit, na vyrovnání se už ani přes závěrečný tlak nezmohla. „Jak jsem říkal, každá taková část, když dostanete dva góly během rychlé doby, mančaft poznamená. Museli jsme se z toho nějak zvednout, ale podařilo se nám to až na konci zápasu,“ litoval pozdního vzepětí mužstva.

Ve čtvrtém semifinále opět tvrdil muziku plzeňský útočník Ryan Hollweg, jenž se brněnským hráčům dostával nepříjemně pod kůži. Dvakrát jeho tvrdost poznal Krejčík, do křížku se dostal také několikrát s Eratem. „Hraje pořád stejně a hodně záleží na tom, do čeho ho pustíme. Když si hrajeme vzadu s pukem a nedáváme si ho rychle, tak samozřejmě někoho trefí. Ale nehledal bych v tom nic zvláštního,“ uzavřel Martin Zaťovič.

Sestřih 4. semifinále HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz