NHL potrestala Kuzněcova. Za kokainovou aféru dostal stopku

Foto: nhl.cz

15. září 2019, 10:29

Adam Bagar

Ruský útočník Jevgenij Kuzněcov přijde o úvodní tři zápasy nové sezony NHL, vedení soutěže potrestalo tahouna Washingtonu za pozitivní nález na kokain při květnovém MS na Slovensku. Během stopky navíc nebude pobírat plat, zároveň se musí zapojit do programu léčby drogových závislostí.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

NHL oznámila trest po schůzce sedmadvacetiletého hokejisty s ligovým komisionářem Garym Bettmanem a se zástupci hráčské asociace NHLPA. Jevgenij Kuzněcov třízápasový postih přijal a znovu svého jednání litoval.

„Ještě jednou se omlouvám. Zklamal jsem svou rodinu, spoluhráče, klub a fanoušky. Slibuju, že udělám všechno, co je v mých silách, abych si vás opět získal na ledě i mimo něj.“

„Ještě jednou se omlouvám. Zklamal jsem svou rodinu, spoluhráče, klub a fanoušky. Slibuju, že udělám všechno, co je v mých silách, abych si vás opět získal na ledě i mimo něj,“ prohlásil útočník Washingtonu Capitals.

Od Mezinárodní hokejové federace obdržel v srpnu čtyřletý zákaz činnosti. Až do 12. června 2023 nesmí nastupovat na akcích pořádaných IIHF, včetně olympiády 2022 v Pekingu. Trest se vztahuje i na evropské soutěže.

Foto: foxsports.com

Kuzněcov neprošel dopingovou kontrolou v den utkání o bronz s českým národním týmem, který sborné podlehl 2:3 po nájezdech. Rus měl pozitivní test na kokain, ačkoliv se po turnaji dušoval, že drogy nikdy nebral.

Už tehdy se totiž na internetu objevilo video, které vyvolalo pochybnosti. Kuzněcov na něm seděl v hotelovém pokoji, na stole měl dvě čáry bílého prášku a svazek dolarových bankovek. „Nikdy jsem nic neužil,“ hlásil.

V zámoří přes zklamání, že se vůbec v takovém videu objevil, jeho verzi uvěřili. Ale nyní už museli jednat, ačkoliv NHL podle kolektivní smlouvy nepovažuje kokain za látku zvyšující výkon. I proto ten symbolický trest.

Kuzněcov si na start NHL pár dní počká, ale pak už zase může sbírat body. Dvojnásobný mistr světa jich v uplynulé sezoně nasbíral hned 78 (22+56), celkem už má na kontě i s play off 486 startů a 394 bodů (125+269).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz