Nezájmu Dynama využila Mora. Anděl: Chci ukázat, že na to mám

Foto: Zuzana Spurná, hc-olomouc.cz

Má sice jen 175 centimetrů, ale patří k velmi šikovným útočníkům. Lukáš Anděl ukazoval svoje umění v Jihlavě, odkud si ho pak vyhlédly Pardubice. Jenže po dvou letech se musel balit a zamířil do Olomouce. „Líbí se mi tady,“ pochvaluje si.

Odchovanec Dukly zažil se svým mateřským klubem postup do extraligy, zařadil se mezi lídry týmu. Třeba v sezoně 2018/2019 se blýskl 53 body v základní části…

V extralize tak výraznou roli už neměl a do kádru ambiciózních Pardubic se pro další rok nevešel.

„V Dynamu mi končila smlouva a ambice klubu byly takové, že chtějí hodně posilovat. Bylo mi naznačeno, že to se mnou nevypadá,“ prozrazuje Anděl pro hokej.cz.

„Musel jsem si hledat něco nového. Olomouc se ozvala a pak to bylo rychle sjednané. Jsem rád, že to vyšlo a že můžu pokračovat v extralize,“ těší 24letého forvarda.

V Dynamu byl na hráče velký tlak, že?
Byl, ale tlak dělají i výkony. Každopádně ohromný tlak tam byl, to však neznamená, že to tak není v jiných klubech také. Celou kariéru se s tím hráč musí vypořádat.

„V Dynamu mi končila smlouva a ambice klubu byly takové, že chtějí hodně posilovat. Bylo mi naznačeno, že to se mnou nevypadá."

Čím to, že jste vypadli už ve čtvrtfinále proti Motoru? Přeci jen cíle byly větší.
Bohužel… Základní část byla ještě docela dobrá, ale v play off jsme vyhořeli a bylo to velké zklamání. Těžko říct, asi jsme neunesli tlak. Je to velká škoda, tým měl minimálně na to, aby semifinále udělal.

Pardubice pro další sezonu ještě více posílily… Přišli Tomáš Hyka, Roman Will, Tomáš Zohorna, Peter Čerešňák nebo Lukáš Radil.
Přestupy samozřejmě sleduju. Vím, jak moc se tam posilovalo, mají fakt kvalitní hráče. Ale o to hůř se to bude skládat. To už je na trenérech a jak každý přijme svou roli. Tým je ale fakt nabitý.

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

Zpátky k Olomouci. Řešil jste přestup s někým, kdo tady působí?
Pár hráčů tady znám, protože prošli Duklou. Chvíli jsem byl také v Havířově, kde jsem se s někým také potkal. O to bylo lehčí zařadit se do týmu. Ale že bych to s někým diskutoval? To zase ne. Nebyla to první štace někde mimo. Když někam jdete, tak si hned zvyknete.

Jaká očekávání od toho máte? Mohl byste mít přeci jen výraznější roli.
Chtěl bych, aby se dařilo týmu. Já chci ukázat, že na extraligu mám a chci podávat výborné výkony. Chci Olomouci splatit to, že mi dala šanci tady být.

A budete si klást i osobní cíle? Minulou sezonu jste získal jedenáct bodů.
Abych řekl pravdu, tak extra osobní cíle si ani nedávám. Pak máte zátěž a myslíte na to. Půjdu zápas od zápasu a snad to klubu splatím.

„Já chci ukázat, že na extraligu mám a chci podávat výborné výkony. Chci Olomouci splatit to, že mi dala šanci tady být."

Jak se vám líbí složení kádru? Hanáky posílili i Pavel Musil nebo Jakub Orsava.
Je to extraligový tým. Takže všichni tady jsou kvalitní. Doufám, že se dobře sehrajeme a začneme dobře ligu.

Na ledě jste začali trénovat v pondělí. Předpokládám, že jste se těšil…
Jasně, těšil! Je to klišé a říká to každý, ale letní příprava není tak zábavná jako led. Jsem rád, že jsme konečně mohli vyjet.

Ovšem na ledě nebyl David Krejčí a v sezoně tu nejspíš ani nebude. Mrzí to?
Samozřejmě by to byl takový sen, každý by si s ním chtěl zahrát. To je jasná věc. Uvidíme, jak to dopadne. Bohužel to vypadá, že asi nic a nebudu mít takové štěstí jako kluci loni, kteří s ním hráli.

„Samozřejmě by to byl takový sen, každý by si s ním chtěl zahrát. Uvidíme, jak to dopadne. Bohužel to vypadá, že asi nic."

A jak se vám líbí místní prostředí? Oproti Pardubicím to je docela rozdíl.
Každý klub je specifický. Je to o tom, jak si hráč zvykne. Myslím si, že je to tady hodně domácké, zatím jsem velmi spokojen a líbí se mi tady.

Na podobné rodinné prostředí jste zvyklý z Jihlavy, že?
Jasně, jelikož jsem vyrůstal v Jihlavě, tak to je něco podobného. Pro mě to není nic extra nového. Zatím nemám s ničím problém.

Zůstaňme u vašeho mateřského klubu. Jihlavský stadion bude zbourán.
Hrál jsem tam spoustu let, mám tam hodně hezkých zážitků i vzpomínek. Na druhou stranu nový zimák je potřeba. Doufám, že se postaví a konečně si to Jihlava splní.

Jak se vám sledovala jihlavská jízda v závěru sezony? Nakonec Dukla ovládla Chance ligu.
Kluci měli výbornou sezonu. Byl jsem se na pár zápasů podívat a fakt hráli výborně. Úspěch udělali, což jsem jim přál. Bohužel to do extraligy nevyšlo, ale i tak to byla super sezona.

„Nový zimák je v Jihlavě potřeba. Kluci měli výbornou sezonu. Byl jsem se na pár zápasů podívat a fakt hráli výborně."

Na jakých zápasech jste byl?
Jelikož jsme s Pardubicemi vypadli už ve čtvrtfinále, tak jsem byl doma v Jihlavě a šel jsem se podívat na finálové zápasy se Vsetínem i na baráž proti Kladnu.

Na vrchol sezony byl skoro plný stadion…
Když lidi přijdou, tak je atmosféra výborná. Zažil jsem tam asi tři baráže a postup do extraligy, takže kulisa tam umí být neskutečná. Jsem rád, že si to kluci také zažili a měli plnou halu.

Foto: Michal Struž, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz