Nevím, jak to dělám, usmívá se Ševc před devátým finále. Urve šestý titul?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Jen těžko byste ve finálové sérii Liberce s Třincem hledali borce, který má s takovými duely víc zkušeností. Obránce Bílých Tygrů Martin Ševc si zahraje o titul už podeváté v kariéře.

HokejkaTV

Kam přijde, tam se týmu daří. Se švédským Färjestadem slavil hned tři tituly. Další dvě finále, zakončené zlatem a stříbrem, přidal se Skellefteou. Po přesunu do Lva Praha přispěl k senzaci v podobě stříbrných medailí. A teď za čtyři roky pod Ještědem bojuje o titul už potřetí.

Neuvěřitelná bilance! „Abych pravdu řekl, nevím, jak to dělám. Kdyby mi to nikdo nepřipomínal, ani bych si to neuvědomil. I manželka říká, že už bych taky někdy mohl mít krátkou sezonu a víc volna. Což nám "vyšlo" jen před rokem,“ usmívá se v rozhovoru pro klubový web.

„Manželka říká, že už bych taky někdy mohl mít krátkou sezonu a víc volna.“

Tehdy Bílým Tygrům vystavil stopku ve čtvrtfinále Mountfield. „Že bych nevěděl, co potom dělat? S tím problém nemám, rozhodně jsem se nenudil. Mám dva malé kluky, hrají hokej a fotbal, takže pořád někde s nimi lítám. A volný čas jsem využil taky k cestování,“ líčí.

Jinak už si ale zvykl, že si sezonu pravidelně užívá na ledě až do úplného konce. „Když máte skvělého brankáře a hrajete dobře do obrany, máte šanci vyhrát titul. Právě kvalitní obrana a gólman jsou to, co měly všechny týmy, s nimiž jsem zažil finále, společné,“ vzpomíná.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Martin Ševc patří k hráčům, jejichž výkony jdou v play off nahoru. „Vypjaté zápasy mě přece jen baví o něco víc. Základ je dostat se do play off. Pak začíná nová sezona, kde už jde úplně o všechno,“ ví zkušený bek, jenž v letošních vyřazovacích bojích zazářil už devíti body.

K bojům o titul patří také provokace a popichování, což mu není cizí. „Ale myslím si, že čím jsem starší, tak se v tom trochu krotím. Energii potřebuju jinde. Snažím se spíš soustředit na svůj výkon a pomoci týmu. Ale i letos byly některé zápasy vypjatější,“ směje se Ševc.

„Budeme dělat vše pro to, abychom zvedli nad hlavu Masarykův pohár.“

S Bílými Tygry si zahraje o titul už potřetí. „Tým se obměňuje, ale jádro je stejné. V řadě věcí už jsme mnohem vyzrálejší. Před dvěma lety nás Brno spláchlo díky svým zkušenostem, letos už bylo v semifinále vidět, že jsme měli za sebou spoustu dalších těžkých utkání,“ říká.

V cestě nyní stojí Oceláři. „Musím říct, že v sobě zatím žádné velké napětí necítím, ale když vyjedu na led, tak se to vše probudí. Hrozně nerad prohrávám. Budeme dělat vše pro to, abychom vyhráli čtyři zápasy a zvedli nad hlavu Masarykův pohár,“ velí 37letý bojovník.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz