Nevím, co stálo za mým koncem v Kadani, říká Šulek. Proč šel do Tábora?

Foto: Hanka Grundová a Tomáš Danko, hctabor.com

Nový ročník druhé ligy začal v dresu Tábora i českobudějovický odchovanec Ondřej Šulek. Co prozradil o svém odchodu z Kadaně?

HokejkaSHOPvanoce

„Sám nevím, co stálo za mým koncem,“ krčí rameny dvaadvacetiletý útočník. „Pan Klíma mi říkal, že se mu nelíbila moje hra, že jsem v přípravě nebodoval a nebylo to ideální. Já si ale myslím, že za tím bylo ještě něco jiného, co mi neřekl. Nebylo to moje rozhodnutí, rád bych v Kadani zůstal a snažil se jí pomoct. Už s tím nic neudělám."

S Trhači se vám přitom poměrně dařilo, loni jste byl jejich pátým nejproduktivnějším hráčem. Jak zpětně vnímáte působení na severu Čech?
Moc se mi líbilo historické město s krásným náměstím, v týmu navíc bylo dost stejně starých kluků, kteří byli fajn. Loňská sezona se nepovedla, což nebylo ideální. Letos tam je dost perspektivních hráčů ze Sparty a Pardubic. Myslím, že by to měli zvednout, až se trochu vyhrají mezi dospělými.

Vnímal jste v přípravě roli Vladimíra Růžičky?
Ano. Pan Růžička je velká osobnost, tréninky měly hned větší tempo. Myslím, že to vnímal úplně každý na zimáku.

„Pan Růžička je velká osobnost, tréninky měly hned větší tempo."

Jak se vám hrálo v elitní lajně po boku Jaroslava Kůse?
S Jardou se hraje výborně. Je to skvělý hokejista s neskutečným přehledem a citem pro hru. Není to střelec, ale tvůrce hry. Teď hraje s Lukášem Klímou, se kterým můžou dát dost gólů.

Rozhodl jste se pro Tábor, tamní prostředí dobře znáte.
V Táboře už jsem nastupoval, líbí se mi tu. Jsem z Vlašimi, takže to mám kousek.

Foto: hctabor.com

Tým přes léto značně posílil, vedení přivedlo několik hráčů z první ligy. Hrálo to při rozhodování nějakou roli?
Asi ne. Do Tábora bych šel, i kdyby tu hráli kluci z předešlých let.

Kohouti za sebou mají nepovedenou sezonu, ve skupině Jih skončili předposlední. Jaké budou vaše cíle do nového ročníku?
Kluci měli výbornou přípravu, sešel se tady dobrý tým, jak v šatně, tak na ledě. Doufám, že se nám bude dařit a budeme hrát nahoře.

Nastupujete ve skupině Střed. Na jaké souboje se nejvíce těšíte?
Asi na Písek, protože jsem tam pár zápasů odehrál a mám tam kamarády.

„V Motoru nemám nikomu nic za zlé."

Před třemi lety jste patřil do kádru českobudějovického Motoru, postupně jste se ale z mužstva vytratil. Proč to podle vás v Budějovicích nevyšlo?
V Motoru jsem byl dvě sezony, kdy byl cíl postoupit do extraligy a nepovedlo se to. Když jsou každý rok tak vysoké cíle, tak je logické, že se tým obměňuje. Nikomu nemám nic za zlé. Zažil jsem tam první roky v dospělém hokeji a troufnu si říct, že i nejlepší.

Zbyl vám přes léto kromě hokeje i čas na něco jiného?
Přestávka byla nejdelší, co jsem kdy zažil, hodně jsem toho stihl. Vypíchl bych asi to, že jsem si udělal potápěčský kurz. To mě neskutečně bavilo.

Jaké před sebou máte osobní cíle?
Najít si dobrou práci, která půjde skloubit s hokejem ve druhé lize a bavit fanoušky. V Táboře jich chodí hodně, dělají skvělou atmosféru.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz