Neuvěřitelný Pavel Novák: Budějovice poslal do play off sedmi góly!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V říjnu byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem, ale co předvedl nyní, to nemá obdoby: Českobudějovický útočník Pavel Novák vstřelil v zápase s Letňany sedm gólů a přidal asistenci, čímž v poslední možnou chvíli poslal svůj tým za postupem a jistotou play off!

Fanshop

Ještě dva týdny zpátky to vypadalo, že mladší dorostenci Motoru můžou na postup do vyšší nadstavbové skupiny zapomenout. Na klíčové čtvrté místo Komety jim chybělo sedm bodů a před sebou měli poslední tři zápasy. Přesto se nevzdali a parádní stíhací jízdou Brno nakonec přeskočili!

Jihomoravanům stačily k pojistce dva body, jenže těsně prohráli s Hradcem Králové i v Havlíčkově Brodě. Naopak Budějovičtí zdolali Pardubice, Jihlavu a v posledním zápase i Letňany.

Ovšem s naprostou jistotou můžeme říct, že bez Pavla Nováka by se jim to nepovedlo.

Letci šli v první polovině utkání čtyřikrát do vedení. Patnáctiletý talent domácích ale pokaždé srovnal a když hostům střelecký prach došel, on ve svém galapředstavení pokračoval. Vítězství 8:4 zařídil neskutečnou porcí sedmi branek a jedné nahrávky!

Novák se mezi mladšími dorostenci výborně prosazoval už v době, kdy ročníkově patřil ještě do osmé třídy. Z Písku se pak přesunul do Českých Budějovic, kde loni zapsal 85 bodů. A letos? Ve starším dorostu má průměr téměř dvou bodů na zápas, v mladším už přes tři! Není divu, že mu trenéři reprezentace do 16 let svěřili kapitánské céčko.

„Je vidět, že s hokejem to myslí vážně a chce to někam dotáhnout. Podle toho k tomu přistupuje. Je velice dobře individuálně vybavený, má subtilnější postavu, takže je odolný v soubojích. Umí hodně věcí, které ho můžou posunout dál. Víme o něm, že se umí prosadit v soubojích jeden na jednoho a jde do koncovky. To se odráží i ve vstřelených gólech. Může to dotáhnout daleko,“ řekl v nedávné reportáži o hvězdách měsíce října Novákův trenér z mladšího dorostu Radek Kampf.

Snad bude mít pravdu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz