Neuvěřitelný Nilsson, 6:0 je skvělé, září Švédové. A teď vysněné zlato!

Foto: iihf.com

19. května 18:54

Adam Bagar

(KODAŇ, od našeho zpravodaje) Nestává se příliš často, aby byl brankář hlavním hrdinou při jasné výhře 6:0, ale v případě úvodního semifinále Švédska s USA to skutečně platilo. Anders Nilsson byl pod palbou, ale pochytal všech 41 amerických střel a dovedl neporažené Seveřany do druhého finále za sebou. "Je to jasný hráč zápasu, chytal neuvěřitelně," pokyvuje Gustav Nyquist.

Nový fanshop

Švédský gólman zářil hlavně v první části. Američané měli velký nástup, po třinácti minutách vedli už 14:4 na střely, ale Anders Nillson svůj tým podržel. "První dějství nebylo z naší strany vůbec dobré, ovšem on nás podržel a předvedl několik klíčových zákroků. Díky tomu jsme se odrazili, zůstali ve hře," má jasno osmadvacetiletý útočník Detroitu.

Tři korunky se převážně bránily, přesto odcházely poprvé do kabin spokojenější. "Američané měli tlak a šance, ale prvním gólem jsme je trochu srazili. Najednou jsme se do toho víc dostali, začali si věřit, hrát v pohodě a tento standard jsme si udrželi až do konce," usmívá se útočník Jacob de la Rose po málo vídaném semifinálovém vítězství 6:0.

Švédové byli nesmírně produktivní. O debaklu rozhodli třemi slepenými trefami v prostřední dvacetiminutovce, v závěru pak byli pod tlakem, přesto přidali další dva góly. "Soupeř vsadil všechno na jednu kartu, tlačil se dopředu, ale myslím, že jsme to měli pod kontrolou. Každý si plnil svoje, vyhrát 6:0 je prostě skvělé," jásá útočník Rickard Rakell.

Forsberg: Na finále jsme připraveni

Švédové se v kodaňské Royal Areně cítí jako doma, při jejich zápasech se to v hledišti hemží samými žlutými dresy. "Je úžasné hrát před tolika našimi příznivci. Připadám si, jako bych hrál ve Švédsku. Celý turnaj od nich máme parádní podporu, pomáhá nám to. Teď ještě zvládnout ten poslední zápas," velí Rakell po deváté švédské výhře na turnaji.

Pokud jeho tým přidá desátou, obhájí loňský titul a naváže tak na Kanadu z předchozích dvou let. "Jít po roce znovu do finále je pro nás skvělý pocit. Proti Američanům jsme se na ledě cítili ve velké pohodě. Věřím, že ji přeneseme i do nedělního utkání. Chceme se poprat o vítězství, ve hře je naše vysněné zlato," hlásí natěšeně lídr švédské ofenzivy.

Kane: Na Švédy musíme rychle zapomenout, stále je ve hře medaile

Zatímco Švédové slaví, Američané ztratili šanci na zlato po dlouhých 58 letech. "Ale stále je ve hře medaile. Bude to určitě náročné, ale musíme na zápas se Švédskem rychle zapomenout, vyčistit si hlavu a udělat vše, co bude v našich silách," velí hvězdný útočník Patrick Kane. Ten chválí švédského brankáře Anderse Nilssona, jenž pochytal 41 střel.

"Byl skvělý. V pravý čas vytáhl několik neuvěřitelných zákroků. Táhl svůj tým, hlavně v první třetině jsme jej měli přece jen pokořit, protože jsme byli jasně lepší," mrzí Kanea, který vyšel stejně jako jeho parťáci naprázdno. "Soupeř využil síly svého kádru a potrestal všechny chyby, kterých jsme udělali fakt moc," štve nejproduktivnějšího hráče MS.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz