Neustálé zdravotní komplikace? Už jsem si asi zvykl, říká Petrásek

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

Krize Litvínova se začíná pomalu ale jistě prohlubovat. V posledních dvou zápasech dokázal vstřelit pouze jednu branku, navíc tentokrát přivítal našlapaný Hradec. Utkání mělo hodně divoký začátek, jenže později elán opadl a o vítězi rozhodla za stavu 1:1 až ve třetí třetině šťastná branka pro Mountfield.

Jágr Chance liga

„Absolutně nic jsem neviděl, navíc z bekhendu nikdy nevíte, kam to vyletí,“ neskrýval zklamání po utkání brankář Vervy Michael Petrásek.

Začněme pohledem na rozhodující gól Hradce, po kterém jste byl lehce nespokojený. Jaký je váš pohled na tu situaci?
Vyjeli dva hráči, nás navíc ještě upadl, co si tak vybavuji. Puk jsem viděl vlastně až v bráně, takže to rozhodl, dá se říci, šťastný gól.

Pro vás to byl zvláštní zápas. Předvedl jste spoustu skvělých zákroků, nakonec jste prohráli právě tímto nešťastným gólem.
Stane se. Většinou vyrovnané zápasy rozhodnou náhodně góly, bohužel jsme ho dostali my. Je to škoda.

První dvě branky padly velmi rychle. Přibývala ve třetí třetině nervozita, že celý zápas může rozhodnout takováto záležitost?
Po začátku utkání jsem si říkal, že to asi bude pěkná přestřelka. Později se to ustálilo a s ubíhajícím časem bylo vidět, že to rozhodnou jeden, dva góly.

„Jsem zvědavý, až zítra budeme mít rozbor u videa, kudy to tam prolétlo."

Pro gólmana jsou tyto bekhendové střely asi nepříjemné, protože do poslední chvíle nevíte, kam to přilétne.
To určitě ano. Já jsem ji hlavně vůbec neviděl a jsem zvědavý, až zítra budeme mít rozbor u videa, kudy to tam prolétlo. Vážně jsem to přes dva hráče absolutně neviděl, jenom viděl periferně, jak mi vylétla flaška.

Navíc jste chvíli předtím chytil trestné střílení.
Doufal jsem, že nás to trochu nakopne, ale bohužel. Jinak jsme zase dali pouze jednu branku, potřebujeme se chytit a začít skórovat. Šancí jsme měli dost, ale jejich gólman chytal výborně. Musíme makat dál a věřit.

Vypadalo to, že jste ten nájezd docela přečetl.
Máme rozbory před zápasy, kdo, co jezdí. Trochu jsme očekávali, co udělá, ale vždycky je to loterie. Naštěstí to vyšlo.

„Herní praxe samozřejmě chybí, ale na to, po jaké době to bylo, si myslím, že to docela šlo."

Po dlouhé pauze jste odchytal druhé utkání po sobě. Jak těžké je do toho zase vlétnout a zvlášť v této situaci?
Jednoduché to samozřejmě není. Tak nějak jsme se domluvili, že mě do toho hodí v Třinci, z čehož jsem byl trochu nervózní, ale nebylo to úplně špatné, navíc jsem se cítil poměrně dobře. Herní praxe samozřejmě chybí, ale na to, po jaké době to bylo, si myslím, že to docela šlo.

Málokdy na vás bývá znát dlouhá absence po zraněních.
Už jsem na to asi zvyklý. (smích) Nechci si z toho dělat hlavu. Co taky jiného můžu dělat, než tam vlézt a snažit se podat co nejlepší výkon. Kdybych byl nervózní z toho, že jsem dlouho nechytal a něco můžu zkazit, tak by to bylo ještě horší.

Dá se to herní vytížení nějak nasimulovat v tréninku?
Se Zdeňkem Orctem simulujeme ty zápasové situace vlastně každý den. Před každým tréninkem máme gólmaňák a v tomhle on je výborný, že dokáže ty herní situace nasimulovat.

„Končí mi smlouva, takže mám motivaci se o to ještě porvat."

Na začátku sezony se vrátil Jaroslav Janus a vy jste se mezi sebou měli porvat o post jedničky. Bohužel jste z toho souboje vypadl z důvodu zranění.
Při tréninku jsme si bohužel vyhodil rameno, po čemž jsem musel na operaci. Končí mi smlouva, takže mám motivaci se o to porvat ještě, tak uvidíme, co z toho bude.

Jak to bude pokračovat na postu brankáře v Litvínově?
Byli jsme domluvení, že dostanu tyhle dva zápasy. Teď se asi protočíme a uvidíme, jak to půjde. Samozřejmě bude záležet, jak budeme oba chytat, a jaké budou výsledky.

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz