Nesplnili jsme cíl, hlesl Skuhravý. Roubík zažíval obrovskou euforii

Foto: Karel Vaculík

Ani potřetí v domácím prostředí hokejisté Ústí nad Labem nezaváhali s kladenskými Rytíři. V šestém utkání čtvrtfinále play off WSM Ligy zdolal ústecký celek doma Kladno 4:3 po prodloužení a postoupil překvapivě z osmého místa mezi poslední čtyři týmy. Pro vítěze základní části skončila sezona velmi nečekaně už ve čtvrtfinále. "Je to jedno z největších zklamání v kariéře," přiznává Václav Skuhravý.

Fanshop

Rozhodující branku vstřelil v osmé minutě prodloužení Jaroslav Roubík, který byl nejlepším střelcem Severočechů v základní části. „Jak to zajelo za čáru, tak jsem se okamžitě začal radovat. Neřekl bych, že Kladno jsme nějak přehráli, ale bylo to zapříčiněné asi nervozitou jejich hráčů. Tlak a nervozita Kladna hrála v náš prospěch. V šestém utkání jsme byli vyrovnaným soupeřem a díky tomu jsme možná vyhráli,“ radoval se po vítězném zápase ústecký útočník Jaroslav Roubík, který má na křídlech výborné hokejisty Davida Tůmu a Jana Kloze„My tu chemii máme dva roky. Je to strašně fantastické a rád chodím na každý zápas. S kluky si to užívám, baví nás to a to je základ úspěchu,“ nešetřil chválou na adresu spoluhráčů.

Kladnu možná ublížilo, že první střetnutí v sérii s Ústí nad Labem vyhrálo jednoznačně 5:1 a počítalo asi s hladkým postupem. „Mám s podobnými zápasy zkušenosti strašně dlouho. Vím, že když se jedno utkání vyhraje jednoznačně, tak druhý zápas je těžší. Dokázali jsme toho využít a urvali jsme to na Kladně ve druhém utkání v prodloužení. Tímto vítězstvím se série nalomila a od toho se potom vše odvíjelo. V play off se rozdíly smazávají a díky tomu jsme měli šanci hrát,“ popsal nástrahy ve vyřazovací části.

"Neřekl bych, že jsme Kladno nějak přehráli, ale jeho nervozita hrála v náš prospěch."

Postup do semifinále play off je pro ústecké hokejisty velkou odměnou. Šestý zápas sledovalo na tamním zimním stadionu 5468 diváků, což znamenalo divácký rekord v tomto ročníku ve městě na Labi. „Je to nejlepší pocit, jaký může hokejista zažít. Zažíváme velkou euforii, nedá se to ani popsat. Je to úžasný. Moc děkuji fanouškům za atmosféru v play off a doufám, že si to užili. Věřím, že našimi výkony jsme našim fanouškům udělali hezký večer. Chci poděkovat všem, co chodili celou sezonu a i ostatním, kteří přišli až na play off,“ byl dojatý atmosférou na ústeckém zimním stadionu.

Slovan vyzve v semifinále play off Jihlavu. O další motivaci budou mít ústečtí hokejisté postaráno. V základní části svěřenci Miroslava Macha všechny čtyři duely s Duklou prohráli. Semifinále na Vysočině má na programu první duel v pondělí 14. března a Slovan by rád navázal v Jihlavě na úspěšné výsledky s Kladnem. „Na Jihlavu letos neumíme a necháme se překvapit, jak se bude série vyvíjet. Nechceme rozhodně s Duklou prohrát 0:4 na zápasy. Chceme přijet do Ústí s dobrými výsledky z Jihlavy a předvést našim divákům opět dobrý výkon. Nemyslíme dopředu na žádný postup, ale chceme bavit hlavně naše fanoušky,“ nastínil ambice Slovanu proti jihlavské Dukle.

Václav Skuhravý: Ústí bylo v celé sérii lepší hlavně v přesilových hrách

Kladno nedokázalo ani v letošním ročníku postoupit do semifinále play off. Před rokem Rytíři podlehli ve čtvrtfinále Dukle Jihlava 2:4 na zápasy a nyní stejným poměrem skončila pro Kladno sezona v Ústí nad Labem. Velké zklamání prožíval i kapitán Václav Skuhravý, který těžce hledal slova po šestém utkání v Ústí nad Labem. Rytíři prohráli na severu Čech i třetí duel a svůj cíl postoupit do baráže o extraligu ani letos nenaplní. „Když zhodnotím celou sérii, tak Ústí bylo lepší hlavně v přesilových hrách. My jsme je nevyužili a Ústí je dokázalo využít. Tyto aspekty rozhodly celou sérii. Ve všech zápasech bylo hodně vyloučení, protože se hrálo na hraně. Pískali to dva rozhodčí, hodně toho viděli, a proto bylo hodně vyloučených hráčů,“ poukázal na příčiny, které rozhodly celou série.

Václav Skuhravý byl před play off hodně namotivovaný a nyní se svými spoluhráči prožívá smutné loučení se sezonou. „Je to pro mě obrovské zklamání. Měli jsme tu nějaký cíl, který jsme nesplnili. Jestli jsme skončili po základní části první, tak to nikoho už nezajímá. Tuto sérii jsme sehráli hodně špatně. My zkušení hráči jsme to na sebe měli vzít víc. To se nestalo hlavně v přesilovkách a hodně jsme inkasovali v našem oslabení,“ nešetřil kritikou.

Šestý zápas se pro Kladno zpočátku nevyvíjel dobře. Rytíři prohrávali 0:2, ale na začátku třetí třetiny dokázali nepříznivý stav otočit na 3:2 ve svůj prospěch. O jednobrankový náskok Kladno během minuty přišlo a zápas dospěl až do prodloužení. „Šance jsme za stavu 3:3 ještě měli, ale byly to hlavně střely z dálky a nebyly moc razantní. Naše beci několikrát vystřelili a nedošlo to ani k bráně. Chodili jme tam clonit, ale puk tam nedoletěl,“ zmínil slabiny Rytířů. Kladenský kapitán ocenil hlavně disciplínu soupeře, která slavila úspěch.

„Ústí hrálo disciplinovaně a dobře do obrany, přestože my jsme se do nich tlačili. V každém zápase jsme Ústí přestříleli, ale byly to střely do plných hráčů. Oni stáli kompaktně u sebe ve třetině. Měli jsme hodně střel, ale nebyly to žádné vyložené šance. Byly to hlavně střely z dálky nebo přes hráče. Vyřazení s Ústím beru hodně emotivně a hodně mě to mrzí. Je mi líto hlavně kladenských fanoušků, kteří nás podporovali celou sezonu doma i venku,“ uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz