Neskutečná euforie! září Anděl. Životní trefou dokonal obrat Dukly

Foto: Luboš Vácha, hcdukla.cz

18. září 2017, 10:57

Milan Sochor

Berani na úvod sezony bodovali ve Vítkovicích, od té doby se ale vezou na vlně porážek. Navíc je trápí mizerná produktivita. Co do počtu vstřelených gólů na tom byli před zápasem na půdě jihlavské Dukly v tabulce nejhůř. Na Horáckém zimním stadionu si vypracovali dvougólové vedení, o to ale ve třetí třetině přišli.

Nový fanshop

Do konce zápasu chyběly necelé dvě minuty a zimní stadion v Jihlavě burácel. Dukla se po skvělém obratu dostala do vedení a v ochozech se rozléhalo skandování jména Lukáše Anděla. „Strašně moc jsem si to užíval, byla to neskutečná euforie. Abych řekl pravdu, pořád to nemůžu pořádně vstřebat. Byla to asi moje životní trefa,“ odkrývá své pocity autor rozhodujícího gólu.

Domácí celou třetinu soupeře tlačili a po vyrovnání byli na koni. V klíčové situaci si navíc unavení obránci Zlína nevybrali nejvhodnější dobu pro své střídání. „Byl tam vyhozený puk z útočného pásma. Viděl jsem, že zlínští hráči jdou střídat, tak jsem si počkal. Suchoš (Jakub Suchánek, pozn. red.) mi parádně hodil puk o mantinel. Jel jsem sám na brankáře a vystřelil,“ popisuje svoji důležitou branku útočník, který 24. září oslaví dvacáté narozeniny.

Vítězství svěřenců Petra Vlka se ovšem nerodilo lehce. Do prvních dvou period sice vstoupili náporem, jenže pak vždy stačil Beranům ke skórování jeden útok. Hosté se v obou třetinách prosadili z první střely. „V kabině jsme si řekli, co musíme zlepšit. Výkon nebyl špatný, ale soupeř dal bohužel šťastné góly. My jsme si ovšem stále věřili a dokázali jsme to,“ neskrývá jihlavský odchovanec radost.

Domácí začali třetí dějství ještě aktivněji než ta předchozí. Z toho vyplynuly fauly Zlína, který za celou třetinu nevyslal na Jakuba Škarka ani jednu střelu. Sebedůvěru celku z Vysočiny neshodila ani promarněná přesilová hra pět na tři. „Byl jsem až překvapený, kolik faulů zlínští hráči dokáží vyprodukovat. Ze začátku se nám bohužel nedařilo proměňovat šance. Potom nám to tam už ale naštěstí padlo. Snížení na 1:2 nás nakoplo a pokračovali jsme v tlaku,“ přibližuje Anděl snažení mužstva.

Anděl: Když bojujeme srdíčkem, dokážeme otočit

O vyrovnání se mohl postarat Filip Seman, jenž se ocitl v dobré pozici před brankovištěm. Tuto šanci nevyužil, mrzet ho to však příliš nemuselo. Dočkal se jen o pár momentů později. „Po skvělé přihrávce od Erika jsem zaváhal. Čekal jsem, že bek vystoupí proti mně a uvolní u druhé tyčky Tomáše Čachotského. Bohužel zůstal u něj a na mě už dojížděli zezadu, takže jsem z nouze vystřelil na bránu jen mizerně. Omlouval jsem se za to, ale trenér nás nechal na ledě, takže jsem si říkal, že ten gól už prostě musím dát, abych to odčinil. Se štěstím se mi pak podařilo tečovat puk do brány,“ směje se zkušený forvard.

Nováčkovi soutěže tak zatím patří ve vyrovnané tabulce osmá příčka. Celý tým už ovšem myslí na další zápasy. „Po dvou náročných týdnech musíme dobře zregenerovat, odpočinout si a přichystat se na další dvě těžká utkání. Hrajeme venku v Pardubicích a v Brně, takže se musíme dobře připravit, abychom měli zase sílu hrát takový aktivní hokej a vydrželi jsme celé zápasy,“ prozrazuje Filip Seman nejbližší plány.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz