Neshody s trenérem? Spekulace, tvrdí Petružálek. Zuřící fanoušky chápe

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

25. února 2019, 10:34

Ondřej Mach

Litvínov v neděli i přes zlepšený výkon podlehl mistrovské Kometě 3:4. Vidina play off se tak černožlutým znovu vzdálila. Do konce základní části zbývají Severočechům čtyři zápasy, ve kterých půjde o všechno. Klíčová bude zejména bitva se Spartou, Pražané momentálně okupují desátou příčku s tříbodovým náskokem právě na Vervu, která po prohře s Kometou odvolala kouče Milana Razýma.

HokejkaSHOPvanoce

Jste tentokrát spokojenější s výkonem a nasazením?
Spokojenější určitě ne, Kometa má tři body. Myslím si, že herní projev se trochu zlepšil. Bohužel vždycky, když jsme se dotáhli na rozdíl jednoho gólu, nám Kometa utekla na dva. Zase jsme udělali individuální chyby jako v posledních zápasech. Myslím si ale, že herní projev byl lepší. Bylo vidět větší nasazení, bruslení a touha po gólech.

Zmínil jste individuální chyby. Co dalšího podle vás nefunguje?
Nevím, co nefunguje. Pořád musíme dělat jednoduché věci, co si řekneme. To jediné je klíč ke třem bodům. Budeme na tom pracovat, je to jediná cesta ven – eliminovat individuální chyby.

Jak vnímáte situaci, ve které se nacházíte?
Musíme se do konce základní části rvát o tři body a věřit v to, že ostatní týmy klopýtnou. Ještě pořád máme teoretickou i reálnou šanci získat desítku, urvat to. Zbývají čtyři zápasy, ve hře je dvanáct bodů. Uděláme pro to všechno.

Nejste typem hráče, co by mlčel, zkušeností máte na rozdávání. Snažíte se nějak působit v kabině?
Teď je hodně těžké v kabině něco říkat. Spíš se musím snažit pomoct klukům na ledě. Jak říkám, my teď musíme hrát strašně jednoduchý hokej. Musíme hrát tak, jak na nás hrají ostatní týmy, jako třeba hrál Hradec. Jednoduše přecházet k nim do pásma a rvát se tam o to. Nějaké řeči asi teď nejsou na místě.

Jak to jako litvínovský rodák prožíváte? Fanoušci dávají najevo svoji nespokojenost, na Kometu jich přišlo jen tři tisíce.
Já se jim nedivím. Po tom, co jsme předvedli v těch posledních dvou zápasech, jak doma, tak v Hradci, kde jsme si zápas nechali ujet během prvních deseti minut a nenastoupili do něj koncentrovaně. Mají na to právo. Není to pro mě jednoduché. To víte, že mě to štve.

Sestřih utkání Litvínov – Kometa

Neprobíráte to s fanoušky?
To nemá ani cenu probírat. Oni si na to udělají svůj názor. Jenom mě kolikrát mrzí, když slyším některé názory, ale to bohužel neovlivníme. Snažíme se v kabině udělat maximum, i když to některé zápasy vypadá odevzdaně, ale strčím ruku do ohně za každého z nás, že to tak není.

Hodně se řeší, že to prý nefungovalo s trenérem.
To nevím, kde se to probírá. To jsou asi jen spekulace. Dále to nebudu rozvíjet, od toho je tu vedení. Já k tomu nic nemám.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz