Nervy a desítka. Vždy to padne na mě, mrzí Gulaše. Pak vymyslel obrat

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Zatímco seděl na trestné lavici, jeho tým inkasoval od Vítkovic úvodní branku. Pak Milan Gulaš rozjel akci, která skončila vyrovnáním, na konci první třetiny ale vyfasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. „Neudržel jsem emoce,“ přiznává plzeňský ofenzivní fantom. Západočeši v závěru ubránili oslabení, a pak právě Gulaš v prodloužení parádně našel Stacha, který rozhodl. Škodovka tak uštědřila Ostravanům první prohru v sezoně.

Plekanec Chance liga

„Viděli jsme, že Vítkovice mají výborný mančaft. Hrají ostrý hokej, což se jen potvrdilo. Samozřejmě tam byly některé věci, ke kterým se nemůžu vyjadřovat. Sami jste to viděli, bylo tam několik desítek. Já jsem si ji samozřejmě zasloužil,“ neskrývá Milan Gulaš.

„Neudržel jsem emoce, protože tam byly některé zákroky, které byly fauly a já jdu ven za věc, která je v hokeji úplně normální, a ještě nás pošlou do tří. To se mi samozřejmě nelíbilo a následoval atak od Rosti Olesze. Bylo to bránění ve hře a na to já dostal desítku. To mě ale neomlouvá, peníze samozřejmě poputují do kasy. Mrzí mě to, protože jsem oslabil mančaft,“ dodává.

Au! Čárový rozhodčí dostal pukem do hlavy

Západočeši ale oslabení zvládali skvěle. Domácí využili jedinou přesilovku. „Vždycky to padne na mě. Musím se toho vyvarovat. Už minule se Spartou jsem udělal dva hloupé fauly. Samozřejmě by se to nemělo stávat. Jsou zápasy, kdy se naskytnou momenty, ve kterých to na vás padne. Teď to mám já, kdy v zápase udělám hloupý faul. Tentokrát to bylo to samé, i když si myslím, že to faul nebyl,“ tvrdí plzeňský lídr.

„Nesmí se to stávat. Kluci to odbránili skvěle. Měli jsme asi devět nebo deset oslabení. Pro nás je psychická vzpruha. Dva body z Vítkovic jsou pro nás velice cenné. Máme se od čeho odpíchnout do dalších zápasů,“ věří Gulaš.

Škodovce výrazně pomohl soustředěným výkonem i běloruský brankář Dmitrij Milčakov. Za svá záda pustil pouze jeden gól. „Byl to jeho zápas. Dima chytal skvěle. Kluci se v bráně střídají, každý zápas chytá někdo jiný. Máme dva vyrovnané gólmany a pro Rudu Pejchara (trenéra plzeňských brankářů – pozn. red.) je to těžké, ale zároveň příjemné rozhodování, koho dát do brány. Oba jsou kvalitní a drží nás. Dima to potvrdil, takový zápas si zasloužil,“ pokračuje plzeňský bombarďák.

Ubráněná oslabení Plzni vyhrála zápas

Gulašův parťák z elitní formace Václav Nedorost žehral na špatný pohyb. „Nejezdily nám nohy. V zápasech předtím jsme hráli líp. V posledních dvou jsme sebrali jeden bod. Až ve třetí třetině jsme se rozjezdili a hráli hokej jako dosud. Za to jsme byli odměněni, na druhou stranu jsme hráli hodně oslabení. Ty jsme zvládli dobře a domácí moc nepouštěli ke střelám. To nám vyhrálo zápas,“ pochvaluje si zkušený matador.

Plzeňští inkasovali celkem devět dvouminutových trestů. Milan Gulaš navrch vyfasoval desítku a stejně tak zadák Conor Allen. „Byla to zbytečná vyloučení. Hodně ofenzivní, po oplácení a podobně. Musíme na tom zapracovat, protože až půjde do tuhého a body budeme potřebovat úplně nejvíc, mohou nám kvůli tomu chybět. Víme, o tom. Něco jsme si v kabině řekli. Budeme na tom pracovat a doufám, že se to nebude opakovat,“ říká šestatřicetiletý borec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz