Neporažení ze Slezska. Kde se vzala třinecká pohoda? Pomohlo Polsko, ví Gernát

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

14. listopadu 2020, 15:10

Daniel Ježek

Zatím poslední extraligoví šampioni rozjeli aktuální hokejovou sezonu na výbornou. Třinečtí Oceláři v šesti odehraných zápasech nenašli přemožitele a zůstávají jediným týmem, který ještě nepoznal hořkost porážky. Naposledy Slezané přemohli Olomouc.

Aplikace Tipsport extraligy

Vypadalo to na velice jednoznačné utkání. Po první třetině svítil na kostce ve WERK ARENĚ stav 3:0 pro Oceláře. Hráči s drakem na prsou byli jasně lepším týmem, Olomouc se prakticky nedostala do vážnější šance. Jenže pak domácí sundali nohu z plynu, dovolili kohoutům se přiblížit na rozdíl jediné branky a od vyrovnání je zachránila tyč. Závěr utkání ale znovu byl v režii Třineckých. 

Klíčovou postavou třinecké defenzívy již třetí rok po sobě je slovenský obránce Martin Gernát. Kreativní bek skvěle zvládá obrannou činnost, k tomu navíc přidává bonus v podobě podpory třinecké ofenzívy. Loni Gernát posbíral 34 bodů, letos má po šesti odehraných kolech na svém kontě již osm kanadských bodů. Proti Olomouci se blýskl gólem a asistencí.

Jak hodnotíte zápas s Olomoucí?
Úvod jsme měli dobrý, pomohli jsme si přesilovými hrami a regulovali hru. Ve druhé třetině jsme začali trochu vymýšlet. Oni se dostali do šancí, měli pár přesilovek a dali nám dvě branky. Prakticky se začínalo od začátku. V kabině jsme si řekli, že jdeme do třetí třetiny za stavu 0:0 a musíme hrát tak, jako bychom začali nový zápas. Naštěstí se nám ten závěr podařil. 

Šest zápasů, šest výher. V čem tkví síla Třince?
Určitě nám hodně prospěla možnost chodit na led v Polsku. Daří se nám v kombinacích, nechybí nám lehkost při bruslení. Snažíme se hrát jednoduše. Chceme se co nejrychleji dostat do soupeřova pásma, co nejvíce střílet na branku. Zatím se nám to daří. 

Klíčové bylo také čtyřminutové oslabení po vašem faulu, že?
Jašovi jsem sjížděl na osu. Viděl jsem, že jsme čistě získali kotouč. Jejich bek se snažil proti mně vystoupit, byla to docela nešťastná situace. Chtěl jsem jen posunout kotouč, abychom mohli vystřídat. On se nejspíš hlavou trefil do mé hokejky. Byl to nechtěný faul. Takové situace se ale stávají, chlapci to ale skvěle ubránili. Na konci oslabení tam byla situace, kdy mohla Olomouc střílet do prázdné branky. Výborně tam zasáhli Tomáš MarcinkoKořenem. Po tomto oslabení jsme si to vítězství zasloužili. 

„Určitě nám hodně prospěla možnost chodit na led v Polsku. Daří se nám v kombinacích, nechybí nám lehkost při bruslení.“

Skóre jste otevřel střelou od modré, vypadalo to, že byl kotouč lehce tečován.
Růžou jsme si vyměnili puk a viděl jsem, že Straňas dobře clonil brankáři. Snažil jsem se to nahodit na branku, od jeho brusle se to nejspíš odrazilo do protipohybu brankáři. Trošku šťastný gól, to ale k hokeji patří. 

Daří se vám také v přesilovkách. Z jedenáct branek, každá třetí přesilovka využitá.
Myslím, že máme velmi kvalitní hráče. Co se týká první přesilovkové formace, tam každý jeden hráč má plno zkušeností. Ve druhé pak jsou mladší hráči, Jašo, Filip, bratři Kovařčíkové. Patří k tomu sehranost a zkušenost. Nic se nesnažíme vymýšlet, hrajeme to, co umíme. Z toho ty branky padají.

Máte nějaký recept na takto vysokou úspěšnost v početních výhodách?
Záleží to hodně na situaci, nesnažíme se to vše automaticky cpát na branku. Když před brankou vidíme clonu nebo někoho, kdo by to mohl zablokovat, radši si to vyměníme mezi sebou. Naopak když vidíme potenciál dorážek, střílíme. Zatím se nám to daří, v tom musíme pokračovat.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz