Není tady takový tlak jako ve Spartě, líčí Novotný. S Energií chce postoupit

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

Jednou z klíčových postav Energie je brankář Filip Novotný, jenž patří k nejlepším gólmanům v soutěži. Bývalý sparťan si angažmá v Karlových Varech užívá, což je patrné i na pozápasových děkovačkách. "Vždy je příjemné, když se vyhrává a jste první. Není tady takový tlak, jako když jsem byl ve Spartě. Je tu pohoda, užívám si hokeje, lidí a celkově jsem spokojený," září.

Plekanec Chance liga

» HLASUJTE PRO FILIPA NOVOTNÉHO V ANKETĚ SYMPAŤÁK WSM LIGY ZDE

Filipe, jak zatím hodnotíte karlovarské výkony?
Jsme první, což je určitě úspěch a děláme všechno pro to, abychom postoupili. Snažíme se pořád zlepšovat, teď jsme trochu polevili, ale ten začátek byl dobrý. Doufám, že budeme na výsledky, které jsme měli předtím, navazovat do konce sezony a půjdeme do play off z prvního místa.

V čem vidíte sílu týmu?
Máme nějaký systém, který hrajeme. Snažíme se ho dodržovat a plnit pokyny trenéra. V tom je naše síla, hrajeme všichni spolu.

Na čem je naopak potřeba zapracovat?
Venkovní zápasy nám tolik nejdou, potřebujeme vozit body i odtud. Je pro nás důležité zlepšit venkovní utkání.

Čím si myslíte, že je způsobeno to, že se vám v nich příliš nedaří?
Kdybych to věděl, tak bychom to už asi dávno udělali (úsměv). Ale myslím si, že někam přijedeme a týmy brání ještě víc, než tady u nás. Nemůžeme se prosadit, venku se nám nehraje moc dobře.

"Extraliga je všude plná gólmanů a nedostával bych tolik prostoru, proto jsem šel sem. Tady je jasný cíl, to se mi líbilo."

Myslíte si, že by vám výhra v základní části usnadnila postup do baráže? Mohli byste se tak v play off vyhnout Motoru, nebo Kladnu.
Bylo by to fajn, ale play off bude těžké i tak. Týmy nemají co ztratit, každý zisk pro ně bude plus, takže to pro nás bude těžké, i když budeme hrát proti Přerovu nebo Prostějovu.

Cítíte se stále jako v extraligovém klubu? Co se týče kvality zázemí, konkurence a podobně?
Všechny podmínky tady jsou extraligové. Zimní stadion, maséři, kustodi i trenéři. Myslím, že ty podmínky tu jsou opravdu dobré a přišel jsem sem s tím, abychom postoupili.

Jak se letos osobně cítíte?
Musím říct, že vždy je příjemné, když se vyhrává a jste první (úsměv). Je tu pohoda, užíváte si, že vyhráváte a není tady takový tlak, jako když jsem byl ve Spartě. Byl jsem tam hrozně dlouho, takže tlak tam prostě byl. Teď si tady užívám hokeje, užívám si lidí a celkově musím říct, že jsem spokojený.

V brance se celkem pravidelně střídáte s Tomášem Závorkou. Rozhoduje se o tom, kdo bude chytat, zápas od zápasu, nebo je to součást nějakého dlouhodobého plánu?
To byste se museli zeptat trenérů (úsměv). Přijde trenér, řekne "dneska jdeš do brány", tak já jdu. Oba se snažíme podat dobré výkony, abychom týmu pomohli a byli nahoře. Je jedno, jestli tam jsem já, nebo Tomáš. Oba dva se snažíme udělat maximum pro to, abychom vyhrávali. Když se budeme střídat, tak se budeme střídat, já to neřeším. Chci každý zápas vyhrát a to je pro mě důležité.

Co nakonec před sezonou rozhodlo o tom, že půjdete do Karlových Varů?
Dostal jsem zajímavou nabídku, že tady budu moci chytat, a že odchytám větší část zápasů. Je tady cíl, za kterým jdeme a to pro mě bylo motivující. Extraliga je všude plná gólmanů a nedostával bych tolik prostoru, proto jsem šel sem. Tady je jasný cíl, to se mi líbilo.

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

Karlovarské děkovačky patří k nejpropracovanějším v soutěži. Kdo je vymýšlí?
(smích) Já nevím, vždycky přijdu po vyhraném zápase plný radosti, že jsme vyhráli a užívám si oslavy. Vždy někdo přijde a řekne "dneska uděláme tohle". To, že tam zůstávám, je tím, že mě lidi vždycky vyvolají. Poděkuju jim za to, že přišli, podělím se s nimi o radost z výhry a jsem jim za to vděčný.

Při těchto děkovačkách patříte k nejzábavnějším a nejaktivnějším hráčům. Považujete se za šoumena týmu?
Ne, to ne (úsměv). Já jsem jen rád, že jsme vyhráli ten zápas, tak chci divákům udělat něčím radost, navázat s nimi kontakt, aby i příště přišli a řekli si "jo, zase bude něco, když vyhrajeme". Tak to beru.

Energie je třetím nejnavštěvovanějším celkem ligy a oproti extralize zde není žádný výrazný úbytek diváků. Myslíte si, že karlovarské fanoušky baví hokej i ve WSM Lize?
Dlouho se tu prohrávalo a nebylo to úplně ideální. Teď jsme o soutěž níž, vyhrává se a lidi většinou chtějí vidět vítězství. Může to pomoct i klubu, lidi začnou chodit a myslím si, že až se to bude lámat ke konci, bude chodit ještě více fanoušků. Celé to bude zajímavější a bude se hrát o extraligu. Doufám v to, že přijde ještě víc lidí a všichni si to společně užijeme (úsměv).

Jak jste spokojen s atmosférou v KV Aréně?
Určitě se to nedá srovnat třeba s Brnem, ale jsem zvyklý z O2 areny, kde byli lidi skoro stejní. Já to beru takové, jaké to tu je, lidí fandí a myslím si, že když se bude ještě víc vyhrávat, bude to tu úžasné. Když je víc lidí, je to samozřejmě příjemnější pro každého, i pro diváky. Věřím tomu, že bude chodit ještě víc lidí, a že si to všichni užijeme.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz