Není se za co stydět, říká Zábranský. Liberci teď přeje titul

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Bylo na něm vidět velké zklamání. Hlavní kouč a majitel Komety v jedné osobě Libor Zábranský dovedl svůj celek v předchozích dvou sezonách na samotný vrchol, sen o zlatém hattricku se mu však rozplynul před očima.

Nový fanshop

Jak vypadala šestizápasová semifinálová série s Libercem z vašeho pohledu?
Setkaly se dva silné týmy. Už před sérií jsem říkal, že rozhodnou detaily a individuální chyby. Těch jsme bohužel udělali víc, ale to je hokej. Myslím, že fanoušek hokeje si užil svoje, postoupit mohl jenom jeden tým a tentokrát to byl Liberec. Chtěl bych poděkovat hráčům i celému realizačnímu týmu, odvedli fantastickou práci.

Proti Bílým Tygrům jste prakticky stále prohrávali. Mohl to být jeden z klíčových faktorů?
Stále jsme dotahovali výsledek, ale v tom bych chybu neviděl. To je prostě play off. Tak, jak jsme vždycky ze začátku dostali gól, tak stejně se nám většinou podařilo vyrovnat. Prostě jsme neproměnili šance, které jsme měli, samozřejmě soupeř některé své také ne. Oba gólmani byli fantastičtí a nemáme se za co stydět. Liberci přejeme, aby nyní již celou soutěž vyhrál.

V play off jste letos nevystřídali tolik hráčů jako v předchozích ročnících.
Oproti předchozím dvěma sezonám jsme letos měli nejužší kádr. Na druhou stranu klobouk dolů před Karlem Pláškem, Petrem Kratochvílem a Silvesterem Kuskem, jak to zvládli. Byli úžasní a jsem za to šťastný. Jsou to naši mladí hráči, je to budoucnost. Bohužel je pravda, že jsme co do šířky neměli tak silný kádr jako v posledních dvou ročnících.

Ti nejzkušenější ale zůstali.
Myslím, že to perfektně vystihl Martin Erat, když řekl, že on, Martin Zaťovič nebo Ondřej Němec byli střípky do puzzle, které jsme skládali. Nesmíme zapomenout na to, že za posledních deset let tady bylo hodně medailí a jádro týmu kolem Leoše Čermáka nebo Tomáše Malce má obrovsky vítězného ducha. To jsme pak doplňovali.

„Dovedu si představit, jaké to pro kluky je. Dřeli jako koně."

Nebylo snadné zacelit všechny mezery po odchodech, že?
Asi to plyne z logiky věci, že se nám nepovedlo nahradit Martina Nečase nebo Hynka Zohornu, kteří po loňské sezóně odešli do zahraničí. Povedl se příchod Petera Muellera nebo Jakuba Orsavy, návrat Marka Čiliaka. Myslím, že jsme byli docela silní na obráncích. Bohužel v prvním utkání semifinálové série se nám zranil Honza Hruška. Bylo cítit, že nám centr navíc chyběl, ale Silva Kusko to zvládl fantasticky.

Fanoušci přesto po utkání hráčům dlouhou dobu aplaudovali. 
Myslím, že fanoušci svou reakcí oceňují obrovskou snahu, úsilí a srdce, které do toho kluci dali. Jsem zklamaný z výsledku ne kvůli sobě, ale kvůli klukům. Vím, co je to stálo sil, ale takový je hokej.

Jak budete trávit nejbližší dny?
Budu se svojí komeťáckou rodinou. Dovedu si představit, jaké to pro kluky je. Dřeli jako koně. Budu s nimi a co bude dál, to uvidíme. Samozřejmě plánuji odpočívat, půjdu na ryby.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz