Nenápadný klenot ze čtvrté lajny. Mám dost štěstí, usmívá se Vondráček

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Zpátky na vítězné vlně. Karlovy Vary po výhře nad Zlínem vybojovaly tři body také proti Olomouci a potvrdily, že se v lázeňském městě oklepali z dlouhé šestizápasové série porážek, která těmto duelům předcházela.

Aplikace Tipsport extraligy

Jedním ze tří střelců energetiků proti Kohoutům byl Tomáš Vondráček. Forvard až se čtvrté karlovarské formace patří v letošní sezoně mezi důležité postavy trenéra Martina Pešouta. Za dvaatřicet zápasů nasbíral třináct kanadských bodů (10+3).

Tomáši, druhá výhra v řadě pro Energii. Jak bylo důležité navázat na úspěch proti Zlínu?
Bylo to důležité dost, protože ta série před tím, co jsme prohrávali, byla dlouhá. Ty dvě utkání se Zlínem a Olomoucí pro nás byly asi povinné body.

Co se po té sérii proher změnilo?
Děláme pořád vše stejně. Věříme těm věcem, co děláme, a zase se to otočilo. Doufám, že budeme mít zpátky to naše sebevědomí a budeme zase vyhrávat tak, jako před tím.

Porážka Olomouce se ale nerodila úplně snadno...
Nerodilo. Nepodařilo se nám ubránit jejich dvě přesilovky, které sehráli fakt dobře a rychle. Na tom asi musíme do příště zapracovat. Věřili jsme tomu až do konce, že ty zápasy umíme otáčet a zase jsme to otočili.

Rozdílovou trefu zapsal Tomáš Rachůnek. Jak je důležité mít ho zpět v týmu?
Je to moc důležité. Všichni ve Varech ví, co předváděl vloni a jaký je to hokejista. Je to skvělá zpráva, že je tu znovu s námi. Já doufám, že naváže na tu loňskou sezonu a všichni uvidí ten jeho krásný hokej, který předvádí.

„Nepodařilo se nám ubránit jejich dvě přesilovky, které sehráli fakt dobře a rychle. Na tom asi musíme do příště zapracovat.“

Olomouc hraje velmi defenzivně. Vám asi takový soupeř do karet moc nehraje, že?
Nám tito defenzivní soupeři moc nesedí, ale nebylo to tak hrozné. Báli jsme se dostat první gól, že to pak zavřou, ale naštěstí se nám vždy podařilo rychle srovnat, tak to nebylo tak hrozné.

Vám osobně se ale proti Moře daří. Skóroval jste minule i tentokrát. Plyne to také z toho, že se hraje takový ubojovaný hokej, který vy přesně praktikujete?
Můj styl to asi je, ale nevím. Já jsem rád, že to tam teď padá a kéž by to tak ještě chvíli pokračovalo.

Sestřih utkání 

Daří se vám ale i celkově, z posledních šesti duelů jste hned v pěti bodoval. Cítíte se dobře?
Já se cítím výborně. Dělám pořád stejné věci. Mám dost štěstí, tak jsem za to rád. Znám to, když se zase ten gól nedaří dát a člověk z toho má těžkou hlavu. Jsem rád, že to tam teď padá.

Vsítil jste desátou branku v sezoně, což je na forvarda ze čtvrté formace slušný počin. Nejste pro trenéra Pešouta na takové pozici takové luxusní zboží?
To já nevím, to ať posuzují jiní (úsměv). My máme ve čtvrté lajně své úkoly a těch se držíme. Za cokoliv navíc jsme rádi.

Navazujete na loňské povedené výkony. Prožíváte v lázeňském městě jedno z těch lepších hokejových období?
Ano, asi souhlasím. Sedí mi to tady a jsem tu rád. Asi bych to raději více nerozebíral.

„My máme ve čtvrté lajně své úkoly a těch se držíme. Za cokoliv navíc jsme rádi.“

Z nadcházejících sedmi klání odehrajete hned šest venku. Vidíte v tom nějaký rozdíl, když teď nemají na stadion přístup fanoušci?
Když se podíváte na ty naše zápasy, co hrajeme venku, tak si myslím, že hrajeme slušně. Dokážeme v nich ve většině bodovat a myslím si, že to určitě není nevýhoda, možná to je i výhoda.

Hráči často tvrdí, že nesledují tabulku. Pokukujete ale přesto, jak těsná je tam konkurence?
Samozřejmě pokukujeme. Já tedy během té série šesti proher, když se mi někde objevila tabulka, tak jsem se nekoukal. Já doufám, že budeme nějak pravidelně bodovat tak, abychom se drželi nějak nahoře a můžeme ještě bojovat třeba o tu čtyřku. Bylo by to krásné.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz