Neměli jsme žádnou šanci, přiznává Říha po debaklu. Viděl i zbytečný respekt

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

15. prosince 2018, 18:09

Jan Šimek

(MOSKVA, od našeho zpravodaje) Za nic se neskrýval, drtivou porážku s Ruskem kouč národního týmu Miloš Říha přijal a trefně pojmenoval problémy, které dovedly české hokejisty k hrozivé prohře 2:7. „Po vítězství s Finskem jsme asi hlavami zůstali trochu jinde,“ přiznává trenér české reprezentace.

Jágr Chance liga

„Jak jsme začali těmi oslabeními, tak jsme skončili. Mnoha vyloučenými a nedisciplinovaností jsme si prohráli zápas. Neměli jsme vůbec žádnou šanci. Stálo nás to spoustu sil v obraně. Někteří hráči nehráli, a proto zápas tak vypadal,“ povídá Říha. „Ale bylo tam víc věcí. Nesráželi jsme se s nimi. Říkali jsme si, že jim nesmíme nechávat prostor, přesto jsme jim ho nechávali. Vedením se rychle dostali na koně, a pak se s nimi hraje těžko,“ přiznává.

Ohlas s Ondřejem Němcem

Češi si zápas komplikovali zbytečnými fauly. „Myslím si to taky. Kdyby tam byl faul typu sražení se, nebo něco dohraného... Člověk si řekne, že to vzejde z momentální situace a je to zkrátka hokejové. Být dvakrát v šesti, tři podražení?"

„To jsou takové chybičky, které by se nám stávat neměly. Minule se nám to nestalo, protože jsme to tahali nohama. Tentokrát jsme to chtěli jen vypíchávat hokejkami. Podle mě jsme měli od začátku obrovský respekt. Zhlédli jsme se v tom, že jsou silnější, a moc jsme si nevěřili,“ myslí si kouč národního týmu.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Reprezentační výběr nakonec před zaplněnou arénou prohrál vysoko 2:7. „S Rusy nejde hrát půl zápasu v oslabení. Stojí to spoustu sil. Navíc jsme je dostali sami na koně,“ mrzí Miloše Říhu. „Byli lepší v pohybu. Navíc jsou silní v přesilovkách. Pokud máme třikrát za sebou puk na hokejce, neumíme ho dát za modrou čáru a vrací se nám zpátky...V tom byly chyby. Jinak bychom je v jejich přesilovkách znervózněli a šlo by nám to k duhu. Dnes nám ale k duhu nešlo vůbec nic, protože jsme to neplnili,“ pokračuje.

Pozitivem zápasu jsou dvě branky Dominika Kubalíka, který má střeleckou formu. Vždyť ve čtvrtek rozhodl nájezdy v Tampere proti Finům. „To bylo to, co jsme v oslabení chtěli hrát. Vysunout jednoho hráče úplně nahoru a druhý, že mu bude pomáhat, aby Rusové neměli čas na kombinaci nebo střelu,“ vrací se k druhé Kubalíkově trefě.

Sborná dostávala české hráče pod tlak vysokým forčekingem. „Hráče jsme na to připravovali. Je to o organizaci hry, jestli ji hráči splní. Po vítězství s Finy jsme asi hlavami zůstali trochu jinde,“ tuší Říha.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz