Neměli jsme moc sil, smutní Čajka. Nováčky viděl v dobrém světle

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Sobotní výkon proti mistrům světa čeští hokejisté do 20 let v neděli nepotvrdili. Partie s Ruskem nabídla i vlivem úbytku sil dost rozháranou podívanou, v níž byli Varaďovi svěřenci vždy o krok pozadu.

HokejkaTV

„Určitě jsme neměli tolik sil jako v sobotu. Přece jenom to byl třetí zápas ve třech dnech a bylo to na nás znát. Myslím, že Rusové byli hratelní, ale nám to tam nenapadalo. Udělali jsme pár chyb, rozhodčí uznali gól, který neměl platit, a možná nám trochu chybělo štěstí. Asi jsme se o to málo porvali,“ soudí kapitán Petr Čajka.

Zmíněná sporná situace se týkala první branky Rusů, kteří došťouchali puk za Nicka Malíka pár chvil poté, co se nepískalo zakázané uvolnění. To by ale stejně bylo jen opravdu velmi těsné, navíc sborná měla v úvodní třetině navrch a gólu šla naproti.

„Nemůžeme být minutu třicet v jejich pásmu a nemít střelu na bránu. To prostě nejde.“

„Možná nás to trochu položilo, ale to nebyl hlavní moment. Vrátili jsme se zpátky, stáhli jsme skóre a měli jsme dvě minuty přesilovku pět na tři. To se prostě musí využívat,“ ví křídelník Matěj Blümel.

Dlouhou výhodu dvou mužů v poli dostali Češi za stavu 2:3 v hektické druhé třetině. Kdyby vyrovnali, náladu by dost výrazně naklonili na svou stranu. Jenže... „Nemůžeme být minutu třicet v jejich pásmu a nemít střelu na bránu. To prostě nejde. Myslím, že tohle byl zlomový moment,“ povídá Blümel upřímně.

I on cítil, že jeho tým mohl pomýšlet na úspěch. Na rozdíl třeba od srpnového turnaje, kde Rusové vypadali před domácím publikem dvě třetiny hodně suverénně.

„Nemyslím si, že bychom hráli nějak extra špatně. Je těžké takhle prohrát s Rusy, když víme, že jsme je mohli porazit,“ říká.

„Někteří kluci, kteří tady byli poprvé, zanechali dobrý dojem. Některým, co třeba měli figurovat jako lídři, se zase turnaj tolik nepovedl.“

Nejpovedenějším zápasem tak zůstal ten sobotní proti Finům, které Češi porazili po obratu v prodloužení. „Švédové mi přišli, že i přes ten těsný výsledek byli někde jinde, kolikrát nás dokázali zamknout. Rusové byli hratelnější, ale došly nám síly. S Finy jsme hráli nejlíp. Přitom tady měli skvělý tým, nechybělo jim moc hráčů,“ přemýšlí Čajka, jenž dovedl své mužstvo ke konečné třetí příčce. Právě Finsko překvapivě skončilo poslední.

O umístění ale v Helsinkách zase tak moc nešlo. Turnaj měl pro všechny týmy nádech zkoušky hráčů před mistrovstvím světa, Češi přitom do hry poslali plných jedenáct nováčků ve dvacítce a tři úplné v reprezentaci.

A to když uvážíme, tak rozhodně nezklamali.

„Spousta kluků je za mořem, pro hodně nových to byly první zápasy. Ukázali se tady v dost dobrém světle a určitě si řekli o nominaci. Po téhle stránce si myslím, že byl turnaj pozitivní,“ hlásí Čajka.

„Je fajn vidět, že někteří kluci, kteří tady byli poprvé, zanechali dobrý dojem. Některým, co třeba měli figurovat jako lídři, se zase turnaj tolik nepovedl. Určitě přinesl pozitiva i negativa, což je běžné, a posunul nás někam dál,“ dodává asistent trenéra Patrik Eliáš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz