Neměl jsem důvod měnit, líčí energetik Rachůnek. Vyhne se konečně baráži?

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

12. července 2018, 14:33

Adam Bagar

Karlovy Vary dokázaly při návratu mezi tuzemskou elitu udržet úspěšný tým pohromadě. Nový kontrakt v lázeňském městě podepsal také útočník Tomáš Rachůnek, jenž v Energii začne už čtvrtou sezonu za sebou.

Jágr Chance liga

„V týmu už mám určitou pozici a neměl jsem důvod nic měnit. Nějaké další možnosti byly, ale už jsem si tady zvykl. Na prodloužení smlouvy jsme se tak po skončení sezony domluvili celkem rychle,“ líčí sedmadvacetiletý bojovník, který před dalšími nabídkami upřednostnil setrvání na západě Čech.

„V týmu už mám určitou pozici a neměl jsem důvod nic měnit. Nějaké další možnosti byly, ale už jsem si tady zvykl.“

K tomuto rozhodnutí přispěly i minimální zásahy do kádru z postupové sezony, karlovarský tým se příliš nezměnil a v extralize teď z toho může těžit. „Už jsme si na sebe zvykli. Ten tým je spolu delší dobu, což by pro nás měla být výhoda,“ pokyvuje Tomáš Rachůnek, kterému se loni ve WSM Lize dařilo.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Zlínský rodák byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, nejlepším nahrávačem i vítězem statistiky +/-. „Snažím se hrát tak, abych byl prospěšný pro tým, abych mu pomohl co nejvíc. Na extraligu se moc těším. Bylo těžké dostat se zpátky, ale naštěstí se nám to povedlo. Bylo to zadostiučinění,“ hlásí.

Jsme konkurenceschopní, zní z K. Varů. Ve hře jsou další posily »

V novém ročníku by se už rád vyhnul baráži, kterou hrál čtyřikrát za sebou. Nejdřív s Morou a poslední tři sezony s Energií. „Určitě se chceme baráži konečně vyhnout a extraligu udržet. Bylo by ale dobré přemýšlet i nad předkolem a vyššími cíli,“ říká Rachůnek, který by si rád v extralize zahrál play off.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

K tomu mají pomoci hlavní zbraně z uplynulé sezony. „Tou naší největší by určitě měla být rychlost a taková zdravá drzost. Tím bychom měli soupeře přehrávat. V týmu je pár zkušených hráčů, ale mužstvo je celkově mladší a je v něm dost kluků v nejlepších letech,“ ví Rachůnek, který si teď užívá volna.

„Naší největší zbraní by určitě měla být rychlost a taková zdravá drzost. Tím bychom měli soupeře přehrávat.“

Energie má za sebou sedmitýdenní přípravu na suchu. „Byla podobná jako loni. Stejný trenér, stejný model, snad nám to přinese úspěch stejně jako v loňské sezoně,“ věří opora karlovarské ofenzivy. Na ledě se energetici znovu sejdou 29. července, první přípravný duel je pak čeká 7. srpna doma proti Spartě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz