Německo nevyšlo, Lukáš Květoň posílil Tábor a hned zazářil třemi body

Foto: hctabor.com

20. září 2018, 16:01

Adam Bagar

„Moc bychom si přáli, aby tady Lukáš Květoň hrál,“ přál si na startu přípravy táborský manažer Miroslav Volena. Přání se mu splnilo. Zkušený útočník naskočil do derby s Pískem a pod výhru 6:1 se podepsal třemi body za gól a dvě asistence.

HokejkaSHOPvanoce

„Šel jsem do zápasu s tím, že chci vyhrát, protože mužstvo už po dvou porážkách potřebovalo nějaký impuls, nějak nakopnout,“ říká v rozhovoru pro web hctabor.com útočná posila, která si vysloužila bouřlivé ovace fanoušků. „Bylo to pěkné,“ pokyvuje.

Zpočátku to ale na táborskou jízdu vůbec nevypadalo. „Nezačali jsme ideálně, ale potom se to zvedlo a od vyrovnávací branky jsme byli lepší. Byla jen otázka času, kdy odskočíme na dva tři góly a dotáhneme to do vítězného konce,“ popisuje Lukáš Květoň.

Nakonec se znovu potvrdilo, že hokejisté s kohoutem na prsou na Písek umějí, vyhráli 6:1 a porazili ho v základní hrací době už pojedenácté v řadě. I díky Květoňovi, který nastartoval kohoutí obrat. První dva góly připravil, uklidňující třetí dokonce sám dal.

S táborským týmem trénoval už v srpnu a čekal na nové angažmá. „Proběhla nějaká jednání a na dva týdny jsem odjel do Německa. Tam jsem odehrál čtyři zápasy, ale nedohodli jsme se. Nabízeli mi krátkodobou smlouvu, a to jsem neakceptoval,“ hlásí.

„Vyrůstal jsem tady, něco tomu klubu dlužím a znám to tu odmalička, takže jsem do toho šel.“

A tak se vrátil do Čech. „Přemýšlel jsem, co dál, týden jsem nebyl na ledě. Potom mi volali z Tábora, že potřebují pomoct, tak jsem na to kývl. Vyrůstal jsem tady, něco tomu klubu dlužím a znám to tu odmalička, takže jsem do toho šel,“ uzavírá Květoň.

Šestatřicetiletý útočník oblékl táborský dres po dlouhých devíti letech. V uplynulém ročníku hájil barvy Českých Budějovic a krátce se mihl také v extralize v dresu Jihlavy, celkem má ve svých statistikách 440 extraligových a 274 prvoligových startů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz